Haber: ALTAN AKÇAKESE

Ereğli Belediyesi'nce Devrim Bulvarı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen festivalde alanı dolduran vatandaşlar, şarkılara eşlik etti. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sanatçılara kenti simgeleyen hediyeler takdim etti. Posbıyık, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük festivalini düzenlediklerini ve gösterilen ilgiden son derece mutlu olduklarını söyledi.  Bu arada, alanda kaybolan çocuklar, polis ve zabıta ekipleri tarafından ailelerine teslim edildi.

Karadeniz Ereğli Belediyesi'nin düzenlediği 22. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali dolu dizgin devam ediyor. Festivalin konser bölümünde ünlü sanatçılar  Sefo, Gülşen ve Edis sahne aldı. 3 gün boyunca 9 sanatçının konserler bölümünde sahne alacağı Türkiye’nin en büyük ödüllü festivalinde ilk olarak sahneye Sefo çıktı. Özellikle genç hayranlarının büyük ilgisiyle karşılaşan Sefo, zaman zaman şarkılarını kendisini dinlemeye gelenlerle birlikte söyledi.

eregli konser 2

Ardından sahne alan Gülşen’in ortaya koyduğu sahne performansı binlerce dinleyicisinden tam not aldı. Gecenin finalinde sahne alan Edis de söylediği birbirinden güzel şarkılarla mest etti. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık’la sahneye çıkarak sanatçılara hediye takdiminde bulundu. Başkan Posbıyık, Türkiye’nin en büyük festivalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.