Pi Grubu’nun ‘İnadına Hayat İnadına Sanat’ adlı karma sergisi, Karabağlar Belediyesi Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) düzenlenen törenle açıldı. 

Pi Grubu’nun ‘İnadına Hayat İnadına Sanat’ adlı karma sergisi, Karabağlar Belediyesi Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) düzenlenen törenle açıldı. 

Serginin açılışına, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu eşi Fügen Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aydan Tör, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve sanatseverler katıldı. 

Mardin’de 2 haftalık eylem yasağı Mardin’de 2 haftalık eylem yasağı

11 profesyonel sanatçının resim ve seramik alanında yapmış olduğu eserleri tek tek gezen Başkan Selvitopu, sanatçıları çalışmalarından ötürü kutladı. Selvitopu, şunları söyledi:

“Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi'ni Karabağlar'a ve İzmir'e kazandırmamızın amacı, vatandaşlarımızı kültürle, sanatla buluşturmak. Merkezimiz açıldığı günden beri yoğun ilgi görüyor. Sizler de bu merkezi eserlerinizle, sanatınızla hak ettiği noktaya getiriyorsunuz. Emekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Yakında başka noktalarda açacağımız kültür sanat merkezleriyle de Karabağlar’daki bu açığı gidermiş olacağız.”

Pi Grubu adına konuşan sanatçı Ülkü Bakırcı ise serginin açılışına katılan Selvitopu ve sanatseverlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Selvitopu, sergide eserleri bulunan sanatçılar; Binnur Tuna, Cenk Mısırlıoğlu, Emre Akçay, Ülkü Bakırcı, Hazbiye Güngörürler, Mehtap Sertelli, Neslihan Polat, Nilgün Bulmuş, Saliha Bay, Selma Özoruç ve Ziya Başar’a katılım belgelerini verdi.