Türkiye'yi yasa boğan afet sonrası ağır kış koşullarında yaşamlarını sürdürmek zorunda kalan vatandaşlara ulaştırılmak üzere hazırlanacak yardımlar, Karabağlar Belediyesi'nin Refet Bele, Adnan Süvari ve Mimkent semt merkezlerinin yanı sıra, Yunus Emre Kapalı Pazaryeri altındaki Sosyal Butik ve Bozyaka Pazaryeri altındaki Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne elden teslim edilebilecek. Duyarlı vatandaşlar 0 507 452 99 31 ve 0 507 153 72 63 numaralı telefonları arayıp bilgi alabilecek.

Bölgeye ulaştırılacak ve acil ihtiyaç duyulan malzemelerin listesi şöyle:

Battaniye, uyku tulumu, hijyen paketi, makarna, pirinç, nohut, fasulye, konserve gibi kuru gıdadan oluşacak erzak paketi, çocuk bezi ve maması, çocuk kıyafetleri, uyku tulumu, el feneri, ışıldak, pil, taşınabilir şarj cihazı, yetişkin giysisi, mont, bere, atkı eldiven, çorap ve bot.

GÜN DAYANIŞMA GÜNÜ

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, zor zamanlarda dayanışmayı bilen bir toplum olduğumuzu vurgulayarak, “Gün yine birlik olma, dayanışmayla yaraları sarma günü. Karabağlar Belediyesi olarak insan ve malzeme kaynağımızla deprem bölgesinde olacağız. Bölgeye yardımlarını ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza da aracılık edeceğiz. Bu büyük afette canlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Umarım enkaz altındaki vatandaşlarımız da bir an önce sağ salim çıkarılıp sevdiklerine kavuşur” dedi.

YARDIM TESLİM ADRESLERİ

İzmir'de devrilen cezaevi nakil aracındaki 10'u asker 11 kişi yaralandı İzmir'de devrilen cezaevi nakil aracındaki 10'u asker 11 kişi yaralandı

Yunus Emre Sosyal Butik: 4184/1 Sk: No: 6 -10

Refet Bele Semt Merkezi: 9125 Sk. No. 43

Adnan Süvari Semt Merkezi: 108/4 no: 19 D: 19/a

Mimkent Semt Merkezi: 46 Sk. No 118 Esentepe Mahallesi

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü : 3140 Sokak no: 23/a Bozyaka Mahallesi