Kahramanmaraş'ta kadın cinayeti

Mehtap Kırlangıç isimli kadın boşanma sürecine olduğu Erkan Kırlangıç tarafından katledildi. Saldırganın geçen ay Mehtap Kırlangıç'ı darp ettiği ve savcılıkça serbest bırakıldığı belirtildi.

TOPLUMSAL CİNSİYET 23.07.2021 - 15:47 23.07.2021 - 15:56

Maraş'ta Erkan Kırlangıç adlı erken, boşanma sürecinde olduğu Mehtap Kırlangıç'ı ruhsatlı silahıyla vurarak öldürdü. Mehtap Kırlangıç, geçen ay Erkan Kırlangıç tarafından darp edilmişti. Erkan Kırlangıç, hakkında uzaklaştırma kararı verilmiş ve savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.

"AKP HÜKÜMETİ KADINLARI KORUYAMIYOR"

Mehtap Kırlangıç'ın avukatı Taylan Barış Arslan, "AKP hükümeti kadınları koruyamadığı gibi kadınlar ve toplum için önemli olan İstanbul Sözleşmesi'nden de vazgeçerek bir kez daha kadın erkek eşitliğini istemediklerini, kadın cinayetleri ve aile içi şiddet konusunda önlem alamayan samimiyetsiz olduklarını ortaya koymuşlardır" dedi.

"SAVCILIK SERBEST BIRAKMIŞ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç da sosyal medya hesabı üzerinden Mehtap Kırlangıç ile ilgili şu paylaşımı yaptı: "Bir kadın cinayeti daha. Afşinli hemşerim Mehtap Kırlangıç, hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı ve boşanma davası süren eşi tarafından dün gece ruhsatlı tabanca ile öldürüldü. Daha gecen ay darp edilmiş ancak savcılık eşini serbest bırakmıştı.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@