7,4 büyüklüğündeki depremin ardından, CHP MYK; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı. Kılıçdaroğlu, “Valilerimiz ile görüştüm. Belediye Başkanlarımız ekipleriyle, tüm gücüyle milletimizin yanında. MYK üyelerimizle toplantı halindeyiz, bu felaketi birlikte atlatacağız” açıklamasını yaptı.

Seçim2023 I Uysal: Sana söz, demokrasi gelecek, adalet gelecek, hürriyet gelecek Seçim2023 I Uysal: Sana söz, demokrasi gelecek, adalet gelecek, hürriyet gelecek

CHP MYK, depremin ardından olağanüstü toplantı kararı aldı. MYK, olağan olarak bugün saat 13.00’te toplanacaktı. Ancak, deprem haberinin hemen ardından olağanüstü toplantı kararı alındı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında; “Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Kilis, Elazığ ve Adıyaman Valilerimiz ile görüştüm. Belediye Başkanlarımız ekipleriyle, tüm gücüyle milletimizin yanında. MYK üyelerimizle toplantı halindeyiz, bu felaketi birlikte atlatacağız” dedi.