20.05.2020, 20:42

Kadınlardan şiddet protestosu: Erkek şiddeti virüsten daha tehlikeli

Kadıköy'de bir araya gelen kadınlara salgın sürecinde artan kadına yönelik erkek şiddetini protesto etti. Kadınlar, "Şiddet, bizim için sokaktaki virüsten daha tehlikeli" dedi.

İstanbul'da Kadıköy iskelede bir araya gelen kadınlar, koronavirüs salgın sürecinde kadına yönelik artan erkek şiddetini protesto etti. "İstismarı aklama İstanbul Sözleşmesi'ni uygula" ve "Korona günlerinde kadınlar birlikte güçlü" pankartlarını açan kadınlar, mücadele çağrısı yaptı.

"GÜVENDE DEĞİLİZ"

Erkek şiddetinin virüsten daha tehlikeli olduğunun vurgulandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:"Güvende değiliz! Evden çıkmayın diyenler aynı zamanda kadınların ev içinde maruz kaldığı şiddete yönelik tek bir önlem bile almayanlar, sığınaklara kabulleri durduranlar, kadına yönelik şiddetle mücadele kanununun uygulanmasını sınırlandırmaya çalışanlar. Cinsel istismar failleri affedilmeye çalışılırken, İstanbul Sözleşmesi ve kadına yönelik şiddetle mücadeşe yasası uygulanmazken evlerimizde maruz kaldığımız şiddet, bizim için sokaktaki virüsten daha tehlikeli. Güvenle evimizde kalabilmek için, şiddete maruz kalmadığımız bir dünya için, evlerin de sokakların da kadınlar için güvenli olacağı zamanlar için virüse rağmen bugün fiziksel mesafemizle buradayız. Yaşasın kadın dayanışması."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@