Kadınlar Ankara ve İstanbul'da buluşuyor: İstanbul'da engelleme

Kadınlar, İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkmak için Ankara ve İstanbul'da bugün bir araya gelecek.İktidar tarafından hedef alınan İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkan kadınlar, bugün Ankara ve...

TOPLUMSAL CİNSİYET 26.07.2020 - 10:51 26.07.2020 - 10:51

Kadınlar, İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkmak için Ankara ve İstanbul'da bugün bir araya gelecek.

İktidar tarafından hedef alınan İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkan kadınlar, bugün Ankara ve İstanbul'da bir araya gelecek.

ANKARA'DA KURTULUŞ İSTANBUL'DA ABBASAĞA

İktidarın İstanbul Sözleşmesi'nden çıkacağını açıklamasının ardından kadınların tepkileri devam ediyor. İstanbul ve Ankara'da bugün, İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkmak için iki farklı açık hava etkinliği düzenlenecek. Kadınlar Birlikte Güçlü'nün çağrısı ile kadınlar Abbasağa Parkı'nda buluşacak ve İstanbul Sözleşmesi'ne yönelik saldırılara karşı neler yapılacağını tartışacak. Buluşma saat 17.00'de gerçekleşecek. Ankara Kadın Platformu ise "6284 ve İstanbul Sözleşmesi yaşatır" sloganıyla Kurtuluş Parkı'nda saat 15.00'de basın açıklaması yapacak.

İSTANBUL'DA KADINLARA ENGELLEME

İstanbul Sözleşmesi'ni ve kadın mücadelesini konuşmak için Beşiktaş'taki Abbasağa Parkı'na gelen kadınlar, polis tarafından parka alınmıyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@