NATO Zirvesi nedeniyle ertelenen ve bugün saat 15.00'da yapılacak olan Kabine Toplantısı'nda hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarının gevşetilmesinin gündeme alınması bekleniyor....

Gözden kaçırmayın

Haftaya Bakış / Milletin Sesi meydana çıktı, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı tartışılıyor Haftaya Bakış / Milletin Sesi meydana çıktı, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı tartışılıyor

NATO Zirvesi nedeniyle ertelenen ve bugün saat 15.00'da yapılacak olan Kabine Toplantısı'nda hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarının gevşetilmesinin gündeme alınması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı, bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak. Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, vaka, hasta, ağır hasta ve vefat sayıları, aşılama takviminde gelinen aşama ve yerli aşı geliştirme çalışmaları hakkında kabineye bilgi vereceği kaydedildi.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMALARININ GEVŞETİLMESİ

Günlük vakalardaki düşüşe karşın aktif vaka sayısının yüksek olması ve turizm sezonunun başlaması nedeniyle bu ay sonuna kadar kısıtlamalarda geniş kapsamlı esneklik yapılması beklenmiyor. Ancak hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarının gevşetilmesi gündeme alınacak. Hafta içi sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saatin değiştirilmesi ve Pazar günü kısıtlamasının kaldırılmasının da gündem maddeleri arasında yer alması bekleniyor.