Pentagon, Afganistan'da yaşananlara dair "Kabil Havalimanında güvenliğin sağlanması noktasında Türk askerleriyle birlikte çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Kabil Havalimanının temizlenmesi ve güvenliğin yeniden sağlanması noktasında Türk askerleri ve diğer uluslararası ortaklarla birlikte çalıştıklarını söyledi.

Gözden kaçırmayın

Türkiye’ye sığınan genç kadın, İran'a iade edildikten sonra katledildi Türkiye’ye sığınan genç kadın, İran'a iade edildikten sonra katledildi

Pentagon Sözcüsü Kirby, bakanlıkta basın mensuplarına yaptığı kısa açıklamada, Kabil Havalimanında güvenliğin yeniden sağlanmasına ilişkin bir değerlendirme yaptı. Kirby, ABD'nin tahliye süreci devam ederken Kabil'deki Hamid Karzai Havalimanına yüzlerce kişinin girmesiyle yaşanan kaosun ardından havalimanı ve çevresinin temizlenmesi ve güvenliğin yeniden sağlanması noktasında Türk askerleri ve diğer uluslararası ortaklarla birlikte çalıştıklarını belirtti.

NE OLMUŞTU?

BBC sunucusu Yalda Hakim'i canlı yayında arayan Taliban Sözcüsü Suhail Shaheen, Afganistan'da ‘şeriat yasalarına dönüleceğini' açıkladı.