Johnson&Johnson Covid-19 aşısının klinik denemelerini durdurdu

Johnson & Johnson şirketi, aşı için gönüllü olan bir katılımcıda açıklanmayan bir hastalık görülmesinin ardından aşının klinik denemelerini geçici olarak durdurdu.Johnson & Johnson'ı...

DÜNYA 13.10.2020 - 09:39 13.10.2020 - 09:39

Johnson & Johnson şirketi, aşı için gönüllü olan bir katılımcıda açıklanmayan bir hastalık görülmesinin ardından aşının klinik denemelerini geçici olarak durdurdu.

Johnson & Johnson'ın bir katılımcıda açıklanmayan bir hastalık görülmesinin ardından koronavirüs (Covid-19) aşısının klinik denemelerini geçici olarak durdurduğu aktarıldı.

HASTA İNCELENİYOR

T24'ün aktardığı habere göre şirket, bahsi geçen hastanın durumunun bağımsız bir veri ve güvenlik denetleme kurulu tarafından incelendiğini bildirdi. Araştırmada çalışan doktorların da durumu inceleyeceği bildirildi.Johnson & Johnson, binlerce kişinin katıldığı klinik denemelerde böyle durumlara rastlamanın normal olduğunu belirtti.Eylül ayında da AstraZeneca'nın Oxford Üniversitesi ile geliştirdiği koronavirüs aşısının klinik denemeleri katılımcılardan birinde açıklanmayan bir hastalık görülmesinin ardından durdurulmuştur. AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi'nin klinik denemeleri Britanya, Brezilya, Güney Afrika ve Hindistan'da tekrar başlasa da ABD'de hala yapılmıyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST