Japonya Başbakanı Suga'dan Türkiye halkına başsağlığı

İzmir depremi nedeniyle başsağlığı mesajı paylaşan Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, "Birçok insanın hayatını kaybettiği ve büyük hasarın meydana geldiği haberlerinden derin üzüntü duydum" ifadeler...

GÜNDEM 02.11.2020 - 09:22 02.11.2020 - 09:22

İzmir depremi nedeniyle başsağlığı mesajı paylaşan Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, "Birçok insanın hayatını kaybettiği ve büyük hasarın meydana geldiği haberlerinden derin üzüntü duydum" ifadelerini kullandı.

Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mesajında, Türkiye’ye başsağlığı dileğinde bulundu.

"DERİN ÜZÜNTÜ DUYDUM"

Suga mesajında, “Birçok insanın hayatını kaybettiği ve büyük hasarın meydana geldiği haberlerinden derin üzüntü duydum. Japonya hükümeti ve halkı adına, vefat edenlerin yakınlarına kalpten taziyelerimi, kazazedelere acil şifalarımı bildiririm” ifadelerini kullandı.

"JAPONYA DAİMA TÜRK HALKIYLA BERABERDİR"

Ülkesinin de depremlerden büyük zarar gördüğünü hatırlatan Suga, “Japonya ve Türkiye geçmiş depremlerde birbirlerini desteklemişlerdir. Türkiye bu güçlüğün üstesinden gelirken Japonya daima Türk halkıya beraberdir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@