İzmit Belediyesi’nin üçüncü kreşi olması planlanan Tepeköy Çınar Çocuk Evi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. 

İzmit Belediyesi’nin üçüncü kreşi olması planlanan Tepeköy Çınar Çocuk Evi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. 

Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim vaatleri arasında bulunan Çınar Çocuk Evi’nin üçüncüsü, Tepeköy Mahallesi Özbek Sokak’ta yaşama geçiriliyor. İhale süreci tamamlanan ve yer teslimi yapılan alanda kazı çalışmaları bir süre önce başlamıştı. Bin 125 metrekarelik alanda yapımına başlanan Çocuk Evi, yaklaşık 350 metrekarelik alanda tek kat olarak projelendirildi. Bu projeyle; etkinlik odaları, derslikler ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra bahçe peyzajıyla da çocukların doğa ile iç içe olması planlanıyor. Kreşin haziran ayında tamamlanması bekleniyor. 

Temel atma törenine; İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İl Başkan Vekili Mehmet Demirtaş, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir,  İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tuncay Aşkın, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, geçmiş dönem Baro başkanlarından Sertif Gökçe,Tepeköy Mahalle Muhtarı Celalettin İçöz, Sultaniye Mahalle Muhtarı Fikri Yıldız, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Çetin Ersoy, Ayazma Mahalle Muhtarı Fırat Çiçek, Malta Mahalle Muhtarı Bekir Boz, Mersincik Mahalle Muhtarı Derya Uluç, İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörleri Turgay Oruç, Ali Filiz ve yurttaşlar katıldı.

Başkan Hürriyet törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi: 

“KENTİMİZİN MARKA DEĞERİNİ ARTIRIYORUZ”

“Bu kentin, güzel İzmitimizin geleceğine, çocuklarımıza yapacağımız en kutsal yatırımın temelini atıyoruz. Temel atma törenleri bizim için kıymetli buluşmalar. Sosyal belediyecilik şiarıyla çıktığımız yolda her attığımız temel, her başladığımız proje, inanıyoruz ki kentimizin marka değerini artıracaktır. Çocuklarımızın hayatına değer katacak işler yapıyoruz. 

“AZİMLE VE YORULMADAN ÇALIŞIYORUZ”

Daha önce yaptığımız işlerde oluşturduğumuz marka değerlerimiz ya da oluşturduğumuz nitelikli hizmetler ortada. Çınar Çocuk Evlerimiz, Kadın Girişimciler Merkezimiz, Çınar Akademi, Yaşam Destek Evi, Alzheimer Yaşam Evi gibi çok sayıda projemizi İzmitimizin her kesiminden vatandaşımıza sunarak hizmetlerimize aynı kararlılıkla, azimle ve yorulmadan devam ediyoruz. Kentimizin aslında harcını sağlam tutuyoruz. Temeli sağlam olsun istiyoruz. 

“TÜYSÜZLER ÇINAR ÇOCUK EVİ’NDE DE ÇALIŞMALARDA SONA YAKLAŞILDI”

İkinci çocuk evimiz Tüysüzler Çınar Çocuk Evi’mizde de çalışmalarımız sona yaklaştı. İnşallah en kısa zamanda açılış kurdelesini hep beraber keseceğiz.  Burada yine Yeşilova’da olduğu gibi alanında uzman öğretmenlerimizle evlatlarımıza hizmet vereceğiz. İnanıyoruz ki çocuklarımız Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde olduğu gibi Tüysüzler Çınar Çocuk Evi’mizi çok sevecek. 

KESK, Samsunluları "Seçim bütçesi değil, halktan-emekte yana geçim bütçesi istiyoruz" mitingine davet etti KESK, Samsunluları "Seçim bütçesi değil, halktan-emekte yana geçim bütçesi istiyoruz" mitingine davet etti

“ERENLER MAHALLESİ’NDE DE YAPILACAK”

Bir Çınar Çocuk Evi’mizin yapımına da Erenler Mahallemizde başladık. Kazı çalışmaları yeni yeni başladı. Bu temel atma töreninden sonra da Erenler Mahallesinde yakın zamanda 4’üncü kreşimizin temelini atacağız.  Ama ondan önce şimdi burada Tepeköy Mahallemizde, Tepeköy Çınar Çocuk Evimizin temelini atmak için buradayız. 

“2023 HAZİRAN’DA BİTİRMEYİ PLANLIYORUZ”

Burası bin 125 metrekarelik bir alana sahip. Yeni kreşlerimizi özellikle tek kat olarak planladık. Burada  tek kat, 347 metrekare kapalı alanda etkinlik odaları, derslikler ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra bahçe peyzajı düzenlemesiyle, çocuklarımıza öğrenirken doğa ile iç içe olacağı güvenli ve eğlenceli bir alan sunacağız. 2023 yılının ortasında da, haziran ayı gibi bitirmeyi planlıyoruz. 

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Çınar Çocuk Evlerimiz çoğalıyor. Sorumluluğumuzun bilincinde, iyi okul öncesi eğitimi vermek ve çocuklarımıza da her açıdan faydalı olabilmek üzere temelini attığımız Tepeköy Çınar Çocuk Evi’mizin şimdiden kentimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu projelerde emeği geçen Fen İşleri Müdürüme ve emekçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Temel atma töreninde söz alan bir diğer isim CHP İl Başkan Vekili Mehmet Demirtaş oldu. Demirtaş, “Sosyal demokrat belediyecilik insana dokunmaktır. Kıymetli başkanımız da her geçen gün bu yönde projelere imza atıyor. Başkanımıza ve ekibine yaptıkları hizmetlerde başarılar diliyorum. Bu çalışmaların daha da artmasını temenni ediyorum” dedi. 

Programda konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız da şunları söyledi:

“Sayın Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in 4 yıl önce ne kadar doğru bir tercih olduğunu bugün bir kez daha gördük. İnsana dokunan, gerçekten geleceğimiz olan gençler ve çocuklara yaptığı yatırımlarla İzmit ve Kocaeli’nin kalbinde yer eden başkanıma teşekkür ediyorum. Sevgili Tepeköylüler, Kocaeli’nin gözbebeği oldunuz artık. Belediye Başkanımızın Tepeköy’e verdiği hizmetlerle birlikte Tepeköy İzmit’in en iyi mahallelerinden biri olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor. 

“KREŞLERDE BİR TANE TORPİL YOK”

Önümüzde kritik bir seçim var. Bu seçim Türkiye Cumhuriyeti’nin fabrika ayarlarına dönmesini ya da mevcut durumun devam etmesini sağlayacak. Belki de bundan sonra seçim olmayacak. Millet İttifakı’nın ne kadar önemli olduğunu büyük fotoğrafa bakarak görmenizi istiyorum. Belediye Başkanımız ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. Yapılan kreşlerde bir tane torpil yapılmıyor. O da çok özel bir durum. Siyaset mekanizması netice alma sanatıdır ama insana dokunmak ayrı bir olay. Biz 20 yıldır adam kayırmacılığa karşı çıkıyoruz.  Biz şimdi bunu yapmıyoruz. Hakkı olanlar burada yer alıyor.” 

Konuşmalardan sonra temel atma töreni gerçekleştirildi.