İzmit Belediyesi’nden depremzede çocuklar için ‘Çocuklar Gülsün’ etkinliği İzmit Belediyesi’nden depremzede çocuklar için ‘Çocuklar Gülsün’ etkinliği

İzmit Belediyesi tarafından projelendirilen Gölkay Park’ta çalışmalar devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından yıllarca atıl ve bakımsız bırakılan Gölkay Park, yeniden hayat bulacak.

Belediye’nin Fen İşleri Müdürlüğü’nce Gölkay Park Yeni Nesil Yaşam Alanı’nda oluşturulacak ünitelerde wakeboard, kneeboard, wakestate, flyboard, kano ve su kayağı etkinlikleri yapılabilecek. Proje kapsamında alanda sporcular için soyunma odaları ve tuvalet alanlarıyla, ilgili spor ekipmanlarının satışının yapılacağı mağazalar ve yönetim ofisi de yer alacak. 

Hem İzmit hem de yakın il ve ilçelere hitap eden popüler bir çekim alanı olması amacıyla çalışmalarına devam edilen projede yurttaşların kıyıyı kullanabilecekleri ve gölü seyredebilecekleri kentsel donatılar yerleştirilecek. Alanda ağaçlı meydan, seyir terası, kıyı oturma birimleri ve çocuk oyun alanları ile yurttaşların dinlebileceği alanlar da bulunacak.