İzmir'de dün meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde Bayraklı'da inşa edilen 151 metre yüksekliğindeki gökdelende çalışan bir işçi inşaat işçisi düşerek hayatını kaybetti.İzmir'de dün meyd...

LC Waikiki depo temizlik işçileri, 16 gündür direniyor LC Waikiki depo temizlik işçileri, 16 gündür direniyor

İzmir'de dün meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde Bayraklı'da inşa edilen 151 metre yüksekliğindeki gökdelende çalışan bir işçi inşaat işçisi düşerek hayatını kaybetti.

İzmir'de dün meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde Bayraklı'da inşa edilen 151 metre yüksekliğindeki gökdelende çalışan bir işçi inşaat işçisi düşerek hayatını kaybetti.Sözcü'den Gökmen Ulu'nun haberine göre İzmir’in Bayraklı ilçesi Mansuroğlu Mahallesi, 286. Sokak ile İslam Kerimov Caddesi'nin kesiştiği noktada bulunan Biva Tower projesinin inşaatı da dün gerçekleşen depremden etkilendi. Deprem sırasında Bayraklı'da inşa edilen 151 metre yüksekliğindeki gökdelende çalışan bir işçi inşaat işçisi düşerek hayatını kaybetti.151 metre yüksekliğindeki Biva Tower’ın 21’inci katında çalışan bir inşaat işçisi yaşamını yitirirken, kopan çelik parçaları araçların üzerine düştü. Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası olarak lanse edilen Biva Tower projesinin çevresi güvenlik nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Biva Tower, 2 bin 522 metrekare arazi üzerinde yükseliyor. İlk 2 katı ticari alan, 4 katı otopark ve 2 katı da sosyal tesis olacak kulede 25 rezidans katı bulunacaktı.NE OLMUŞTU?Kandilli Rasathanesi, dün saat 14.51’de merkez üssü Ege Denizi olan 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin yerin 8,1 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtildi.