İzmir’de vaka sayısı 10 günde iki kat arttı

İzmir Valisi Köşger, koronavirüs vaka sayılarının 20 gün öncesine göre 3,5 kat arttığını, son 10 günde de ikiye katlandığını söyledi.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, yeni tip koronavirüs (K...

GÜNDEM 26.10.2020 - 15:59 26.10.2020 - 15:59 Dokuz8 Haber

İzmir Valisi Köşger, koronavirüs vaka sayılarının 20 gün öncesine göre 3,5 kat arttığını, son 10 günde de ikiye katlandığını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında artış yaşanan kentler arasında saydığı İzmir'de, Vali Yavuz Selim Köşger'den de kritik bir uyarı geldi.İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı açıklamada kentteki vaka sayısının 20 gün öncesine göre 3,5 kat arttığını, son 10 günde de iki katına çıktığını söyledi.Koronavirüse karşı önlemleri daha sıkı tutmaları için yurttaşları uyaran Köşger, maske, hijyen ve mesafe kuralını hatırlattı.

KURALLARA HALA UYMAYANLAR VAR

Öte yandan kentin en işlek yerlerinde vatandaşlar maske kuralına uyarken, sosyal mesafeye uymakta zorlandı. Yurttaşlar kişisel önlemlerini aldıklarını ancak halen birçok kişinin duyarlı davranmadığını söyledi. Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde ise kalabalığa rağmen maskeyi çene altında taşıyanlar görüldü.  

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@