İzmir'deki hasta ve infazı yakılan tutukluların tahliye edilmesi ve cezaevlerindeki hak ihlallerinin son bulması talebiyle aileler tarafından sürdürülen Adalet Nöbeti eylemi 96’ncı gününde. İzmir Barosu önünde bir araya gelen tutuklu yakınları, "Deng bide zindanan” ve "Hasta tutsaklara özgürlük" yazılı önlükleri giydi. 

'ZULÜM BİTSİN'

"Birgün Gazetesi’ni üç kişi okudukları için havalandırma yasak" "Birgün Gazetesi’ni üç kişi okudukları için havalandırma yasak"

Eylemde konuşan tutuklu yakını Hanife Gümüş, sonuç alıncaya kadar mücadele edeceklerini vurguladı. Gümüş, tutuklu aileleri olmak üzere tüm duyarlı kesimlerin tutuklulara sahip çıkması gerektiğini belirterek, dayanışma çağrısında bulundu. 

Aysel Tuğluk başta olmak üzere bütün hasta tutukluların derhal serbest bırakılmasını isteyen Gümüş, “Cezaevlerinde kimse ölmesin, cezaevlerinden tabutlar çıkmasın. Cezaevlerinde çocuklarımızın hiçbir hakkı tanınmıyor. Bu adaletsizliktir. Çocuklarımıza gazeteler verilmiyor, radyoları alınıyor, birçok haktan mahrum kalıyorlar. Bütün hukuksuzluklar son bulsun. Çocuklarımıza görüntülü görüşme hakları da tanınsın. Bu zulüm bitsin artık” dedi.