İzmir Valiliği, düğünlere koronavirüs düzenlemesi getirdi

İzmir Valiliği düğünlere koronavirüs düzenlemesi getirildi. Buna göre düğünler 2,5 saatte bitirilecek, davetlilerin adres ve iletişim bilgileri 14 gün boyunca saklanacak.İzmir Valiliği düğün...

TOPLUM & YAŞAM 26.08.2020 - 21:55 26.08.2020 - 21:55 Dokuz8 Haber

İzmir Valiliği düğünlere koronavirüs düzenlemesi getirildi. Buna göre düğünler 2,5 saatte bitirilecek, davetlilerin adres ve iletişim bilgileri 14 gün boyunca saklanacak.

İzmir Valiliği düğünlere koronavirüs düzenlemesi getirdi. Buna göre düğünler 2,5 saatte bitirilecek, davetlilerin adres ve iletişim bilgileri 14 gün boyunca saklanacak. Mesafe kuralına aykırılık oluşturulacak oyun, dans, halay ya da gösteri yapılmayacak.

KAYMAKAMLIKTAN İZİN ALINARAK OKUL BAHÇESİNDE DÜĞÜN YAPILABİLECEK

Bu kapsamda, sokak düğünlerinin kesinlikle yapılmamasına karar verildiği bildirilen açıklamada, ihtiyaç halinde, uygun olması durumunda, kaymakamlıktan izin alınarak okul bahçelerinin düğün amaçlı kullanılabileceği kaydedildi.

SEMPTOM GÖSTERENLER SALONLARA ALINMAYACAK

Açıklamada, nikah ve düğün organizasyonlarında tüm katılımcıların maske takacağı, ateşi 38 dereceden yüksek olanlar ile semptom gösterenlerin salona alınmayacağı, birinci derece akrabalar (anne, baba, dede, büyükanne) dışında 65 yaş üzeri kişilerin tesislere giremeyeceği bildirildi. Teyze, hala, amca, dayı, kuzenlerin birinci derece akraba sayılmayacağı da açıklamada vurgulandı.

MÜMKÜN OLDUĞUNCA AÇIK HAVADA YAPILACAK

Bulaş riskini azaltmak amacıyla organizasyonların mümkün olduğunca açık havada yapılmasına, yemekli düğünlerde servisin 1 saat içinde tamamlanmasına karar verildiği belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:"Akşam düğünlerinin 20.00-22.30, gündüz düğünlerinin 13.30-16.00 saatlerinde yapılmasına, 65 yaş üzeri olup organizasyona katılabileceği belirtilen kişilerin, yalnızca söz konusu organizasyon için olmak üzere saat 20.00-22.30 arası yapılacak düğünlere katılabilmesine ve saat kısıtlamasından muaf olmalarına karar verilmiştir. Organizasyonun yapıldığı tesise/alana girişte davetli tüm katılımcıların adları, adresleri ve iletişim bilgilerinin, organizasyonda tesis kullanılıyorsa tesis işleticisi tarafından, organizasyon sahibine ait özel ya da genel bir alanda yapılıyorsa organizasyonu yapan tarafından kaydedilmesi ve en az 14 gün saklanması, yine tesis işleticisi tarafından organizasyonda çalışan personelin de kayıt altına alınması kararlaştırılmıştır."

SADECE DİNLEMEK İÇİN MÜZİK YAYINı

Açıklamada, işletmelerde kişiler arasında temasa neden olabilecek ya da mesafe kuralına aykırılık oluşturulacak oyun, dans, halay ya da gösteri yapılamayacağı (gelin ve damat hariç), sadece misafirlerin dinlemesine yönelik müzik yayını gerçekleştirilebileceği de kaydedildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@