Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından genel afet koordinasyonunu İzmir'in üstlendiği Osmaniye’de, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ‘gölge belediyeciliği’ hedefiyle kurulan Afet Koordinasyon Merkezi çalışmalarını sürdürüyor. Cebelibereket Şehit Ali Alkan Ortaokulu’nda kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezi’nde çalışan birimler, depremin ardından Osmaniye’ye ulaşan ilk belediye olarak bölge halkıyla dayanışma köprüsü kurdu.

Çiğli Belediyesi’nin hizmet kalitesi tescillendi Çiğli Belediyesi’nin hizmet kalitesi tescillendi

GÜNDE 5 BİN KİŞİYE ÜÇ ÖĞÜN SICAK YEMEK

Osmaniye'deki İzmir Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nin sorumluluğu, Başkan Soyer tarafından İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya'ya verildi. Bölgedeki çalışmalar konusunda bilgi veren birim sorumluları İzmir Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerafettin Budak ve İZBETON temsilcisi Yusuf İşbitirici, “Osmaniye’de koordinasyon merkezini başkanımızın önderliğinde kurduk. 5 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Bunun yanı sıra erzak, çadır, giysileri merkezimiz aracılığıyla yurttaşlarımıza ulaştırıyoruz. Kısa bir süre sonra 200 konteyneri Osmaniye’ye getireceğiz. Kırsalda kalkınma ve göçün engellenmesi için de Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'mız da kapsamlı bir çalışma yapıyor” açıklamasını yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleriyle Osmaniye’ye hizmet sağladıklarını dile getiren Budak ve İşbitirici, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Başkan’ımızın dediği gibi, ‘gölge belediyeciliğini’ Osmaniye’de kurmuş durumdayız. Osmaniye’de İzmir ekipleri var gücüyle çalışıyor. Acil Çözüm Ekipleri de sahada dolaşarak Osmaniye’nin fotoğrafını çekiyor, ihtiyaçları teker teker tespit ediyor. Osmaniye halkı, bizi görünce çok büyük bir sıcaklık gösteriyor. ‘Yardımımıza ilk gelen belediye’ diye teşekkür ediyorlar. Başkanımız Tunç Soyer’i de burada görmekten, ona ulaşabilmekten mutluluk duyuyorlar.”

“BİR KİŞİYİ BİLE FAZLADAN TOK YATIRMAK BİZİ MUTLU EDİYOR”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Osmaniye’de görevlendirdiği Aşevleri Şube Müdürlüğü’nden gıda mühendisi Volkan Ataroğlu da “İzmir’deki aşevimizdeki tüm şartları buraya da uyarladık. Kaliteli ürünler kullanarak kaliteli yemek çıkarıyoruz. Gıdalarda et ve bakliyat ürünlerini kullanmaya önem gösteriyoruz. Besleyici olması, gramajı önemli. Bir kişiyi bile fazladan tok yatırabilmek bizleri mutlu ediyor. Bu hizmeti vermekten onur ve gurur duyuyoruz” dedi.