İzmir’in Bornova ilçesinde bir otel inşaatında kule vincinin devrilmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, iki kişi yaralandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bornova ilçemizdeki bir inşaatta vinç devrilmesi sonucu hayatını kaybeden beş vatandaşımıza Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı, iki yaralımıza şifa diliyorum. Çok üzgünüz. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

İzmir’in Bornova ilçesinde bir otel inşaatında kule vincinin devrilmesi sonucunda 5 kişi hayatını kaybetti, iki kişi yaralandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, vinç devrilmesine ilişkin, sosyal medya hesabından “Bornova ilçemizdeki bir inşaatta vinç devrilmesi sonucu hayatını kaybeden beş vatandaşımıza Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı, iki yaralımıza şifa diliyorum. Çok üzgünüz. Hepimizin başı sağ olsun” açıklamasını yaptı.

Olayla ilgili açıklama yapan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, "Bornova ilçemizde bir inşaatta vinç yükseltme çalışması esnasında meydana gelen kazada maalesef 5 vatandaşımız vefat etmiştir. 2 de yaralımız vardır. Şehrimize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

"2 VATANDAŞ KAYIP"

Daha sonra ölü sayısını 4 olarak açıklayan Köşger, "Bu kazada 2'si vinç operatörü, 2'si de işçilerden olmak üzere 4 vatandaşımızı kaybettik. Vincin arka ağırlığının düştüğü bir işçi yatakhanesi konteyneri var. Orada arama çalışmaları devam ediyor. Şu an itibarıyla kayıp olduğu değerlendirilen 2 vatandaşımız daha var. Onlara ulaşmaya çalışıyoruz. Bir ilave vinç daha temin edildi. O konteynerin üzerindeki enkaz kaldırılmaya çalışılıyor. Umarım bundan sonra can kaybımız artmaz. Hepimizin başı sağ olsun. Tüm İzmir'e geçmiş olsun. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz" diye konuştu.

Köşger, "Her kimin kabahati varsa sonuna kadar gidilecek. Hak ettikleri cezayı alacaklar. Burası yapı denetim firması ve belediyenin kontrolü altında, o süreçlerde bir ihmal varsa değerlendirilecek" dedi.

Öte yandan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının olayla ilgili soruşturma başlattığı, 2 cumhuriyet savcısının görevlendirildiği bildirildi.