İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen cezayı “Bu yargı kararı ile halk egemenliği ilkesi iktidar tarafından görüyoruz ki rafa kaldırılmıştır” diye değerlendirdi.

Avustralyalı suç örgütü lideri Bodrum’da yakalandı Avustralyalı suç örgütü lideri Bodrum’da yakalandı

TBMM Genel Kurulu’nda, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin maddeleri üzerindeki görüşmeler sürüyor.

Görüşmeler sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 7 ay 15 hapis cezası ve siyasi yasak kararı verildiği haberi ulaştı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, kararı “Bu yargı kararı ile halk egemenliği ilkesi iktidar tarafından görüyoruz ki rafa kaldırılmıştır. Bugün sadece Sayın İmamoğlu’na oy verenlerin ve İstanbulluların değil aslında tüm vatandaşlarımızın hakkı ve hukuku çiğnenmiştir” dedi.

Dervişoğlu, “Hak bilmez, hukuk tanımaz bu düzene önümüzdeki ilk seçimde de son verileceği herkes tarafından iyi bilinmelidir. Orta yerde bir mağduriyet söz konusudur. Bu mağduriyeti ilk yaşayan, böyle bir kararla siyasi hakları elinden alınmış bir Cumhurbaşkanımız var. Türkiye böyle bir şeyi geçmişte de tecrübe etti. Seçimin arifesinde önümüzdeki süreci şaibeli hale getirecek mahkeme kararlarının alınmasına İYİ Parti olarak ziyadesiyle karşıyız” diye konuştu.