İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, 2023 yılı bütçe görüşmelerinde iktidarın gençlik politikasını “Sözüm ona dindar bir gençlik yaşatacaktınız, gelin görün ki hiç de dindar bir gençlik yetiştiremediklerini söyleyebiliriz. Dindar bir nesil parolası ile çıktıkları yerde, geldiğimiz nokta dinden uzaklaşma, ateizm, deizm gibi akımlara kapılma, uyuşturucu kullanmak noktasındadır. Adını yeni Türkiye koyduğumuz ülkemizde gençlerin yarısı ömrünü iş aramakla geçiriyor” sözleri ile eleştirdi.

TBMM Genel Kurulu’nda TBMM, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Danıştay ve Yargıtay 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifleri ve 2022 Yılı Bütçe Kanun Teklifleri görüşülüyor.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi üzerine yaptığı konuşmada, “Sözüm ona dindar bir gençlik yaşatacaktınız, gelin görün ki hiç de dindar bir gençlik yetiştiremediklerini söyleyebiliriz. Dindar bir nesil parolası ile çıktıkları yerde, geldiğimiz nokta dinden uzaklaşma, ateizm, deizm gibi akımlara kapılma, uyuşturucu kullanmak noktasındadır. Adını yeni Türkiye koyduğumuz ülkemizde gençlerin yarısı ömrünü iş aramakla geçiriyor. 10 gençten 8’i yurt dışına çıkmayı planlıyor. İş arayan gençlerimizin yüzde 53’ü, çalışan gençlerimizin yüzde 35’i hayatından memnun değil. Gençlerimizin yüzde 66’sı aldığı eğitimden memnun değil. Öyle bir gençlik yarattınız ki yüzde 47’si kira, elektrik, su gibi temel harcamalarını karşılayamıyor. Yüzde 31’i bankadan aldığı krediler veya tanıdıklarından aldığı borçlarla hayatını sürdürüyor” diye konuştu.

Sosyal medyaya getirilen kısıtlamaya İDA’dan tepki Sosyal medyaya getirilen kısıtlamaya İDA’dan tepki

 Beyaz, “Parlak Türk gençlerini ihraç ediyor, yarattığınız zenginler için ucuz işgücü sığınmacı ithal ediyorsunuz, doktor ihraç edip çoban ithal ediyorsunuz. Kendi gençliğinizi yoksulluğa mahkum edip ülkemizi mülteci kampına çeviriyorsunuz” dedi.