Gezi Parkı davasında Kavala ve Atalay'ın da arasında olduğu 5 sanığın cezası onandı Gezi Parkı davasında Kavala ve Atalay'ın da arasında olduğu 5 sanığın cezası onandı

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, partisinin Millet İttifakı’nda yer almak istediğini açıklamıştı. Baş, FOX TV’de dün İlker Karagöz’e şunları söylemişti:

“Bağımsız Türkiye Partisi olarak biz, Türkiye’de başkanlık sisteminin değişmesi, parlamenter sisteme geçiş, Türkiye’nin ekonomisinin bozukluğu noktasında hem fikiriz. Bu hükümetin değişmesi lazım. Biz parti kadroları olarak Millet İttifakı’na destek veririz, içinde oluruz. Beni Millet İttifakı’na alsınlar. Daha açık bir çağrı olamaz. Almıyorlarsa da bunu açıklasınlar. Çünkü bunu milletimiz istiyor.”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Baş’ın bu sözlerine bugün yanıt verdi. Zorlu, sosyal medya hesabında Baş’ı da etiketleyerek şu mesajı paylaştı:

“Sayın Hüseyin Baş, görülmektedir ki kaygılarımızın ve hassasiyetimizin ortaklığı milletimizin geleceği için yegane buluşma noktamızdır. Büyük Türkiye idealine inanmış Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Partimiz sizleri Millet İttifakı’nda görmekten mutluluk duyacaktır.”