Meral Akşener: "Ak Parti iktidarının beceriksiz ellerinde bugün maalesef gittikçe daha da derinleşen bir devlet krizinin tam ortasındayız. Bugün Türkiye'de özgürlüğü, hakkı ve vicdanı mumla aratıyorlar. Bugün Türkiye'de hukuku ve adaleti kirli emellere alet ediyorlar. Bugün Türkiye'de kadınları sahipsiz bırakmaya çalışıyorlar.!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Pınar Gültekin’i boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı’nın müebbet hapis cezasına uygulanan “haksız tahrik” indirimine sert bir dille tepki gösteren Akşener, "Bugün Türkiye'de bir psikopatın 14 yıl sonra sokaklarımızda gezebilmesine göz yumuyorlar. Kadın katillerine cesaret veriyorlar. Sapıkları yüreklendiriyorlar. Yuh olsun yazıklar olsun hepinize!" dedi.

Akşener sözlerini devamında, "Türk yargısı için utanç vesikası olarak anılacak bu kararda imzası bulunan herkesi bugün Allah'a havale ediyorum ama yarın iki elim yakalarında olacak" diye konuştu.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

AKP'den şeker zammı savunması: Üretici ve tüketicinin lehine olacak AKP'den şeker zammı savunması: Üretici ve tüketicinin lehine olacak

"Ak Parti iktidarının beceriksiz ellerinde bugün maalesef gittikçe daha da derinleşen bir devlet krizinin tam ortasındayız. Bugün Türkiye'de özgürlüğü, hakkı ve vicdanı mumla aratıyorlar. Bugün Türkiye'de hukuku ve adaleti kirli emellere alet ediyorlar. Bugün Türkiye'de kadınları sahipsiz bırakmaya çalışıyorlar.

PINAR GÜLTEKİN'İN KATİLİNE CEZA İNDİRİMİ

Bugün Türkiye'de bir kadını, evladı acısı hala yüreğimizde sızlayan Pınar kızımızı vahşice aramızdan alan bir katile haksız tahrik indirimi uyguluyorlar. Bugün Türkiye'de bir psikopatın 14 yıl sonra sokaklarımızda gezebilmesine göz yumuyorlar. Kadın katillerine cesaret veriyorlar. Yazıklar olsun. Bu kararda onayı, imzası olan herkesi bugün Allah'a havale ediyorum ama yarın iki elimde yakalarında olacak. Umarım bir gün bu katillerin, vicdansızların sadece başkalarının çocuklarını, kardeşlerini değil. Bu karara imza atanlar size sesleniyorum. Sizin de kardeşinizi, eşinizi bulabileceğinin farkında varırsınız. Bizi yok sayarak unutturacaklarını, bizi yaralayarak bastıracaklarını sandılar. Bizi öldürerek eksilteceklerini sandılar ama çok yanıldılar. Çünkü her ne kadar iktidar kadınları her fırsatta hor görse de bu kirli zihniyete her fırsatta yol verse de, kadınlara yönelen şiddete her fırsatta göz yumsa da biz biliyoruz ki artık günleri sayılı. Çok yorulduk, yara aldık, can kaybettik ama artık çok az kaldı. O sandık gelecek bu kirli zihniyet çekip gidecek. O gün geldiğimizde yaralarımızı birlikte saracağız. İYİ Parti iktidarında İstanbul Sözleşmesi yaşayacak.

"MİLLETİMİZLE EL ELE, KOL KOLA İKTİDARA YÜRÜYORUZ"

Geçtiğimiz hafta 9. cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in aramızdan ayrılışının 7'nci yıl dönümüydü. Bugün ondan aldığımız ilhamla, siyasetimizin merkezine milletimizi alarak memleketimizi il il, ilçe ilçe karış karış geziyoruz. Milletimizle el ele, kol kola iktidara yürüyoruz. Biliyoruz ki çok az kaldı. Türk Devleti'nin Cumhuriyet değerlerimizle yeniden canlanmasına az kaldı. Türk milletinin hak ettiği huzura, mutluluğa ve refaha kavuşmasına çok az kaldı. Demokrasi tarihimizin üzerindeki bu kara günlerin lekesini çıkarmamıza çok az kaldı. İslamköy'den çıkıp barajların kralı, gariplerin de babası olan Süleyman Demirel'i saygı, özlem ve rahmetle anıyorum.

 KKM'NİN HAZİNE YÜKÜ

Her geçen günü yeni bir zamla açıyor, yeni bir kaygı ile bitiriyoruz. Her geçen haftayı da bay kriz ve Nebati bakanın saçma sapan açıklamalarını dinleyerek geçiriyoruz. Geçtiğimiz hafta bütçe verileri açıklandı. Bizde bu vesileyle AK Parti iktidarının kobilerimize, esnaflarımıza, ihtiyaç sahiplerine bakışını bir kez daha görme fırsatı elde ettik. Bay Kriz'in bütçesinde ülkemizdeki tüm çiftçilere ve öğrencilere ayrılan paranın, Kur Korumalı Mevduat sistemine ödenen paradan daha az olduğuna ibretle şahit olduk. Sözüm ona yeni ekonomi modelinde Türk Lirası çakılması diye icat ettiği KKM sistemi ucubesi için ödenen para tarıma ve öğrenci burslarına ödenen paranın toplamından daha fazla. Maalesef bu gidişle KKM sisteminin ülkemize maliyeti 230 milyar lirayı bulacak. Bu parayla ülkemizin birçok problemini rahatlıkla çözmek varken bay kriz ve arkadaşları sırf fantastik fikirleri bir gün daha yaşayabilsin diye bu ülkenin kaynaklarını heba ediyor.

Bir de Nebati bakanın üstadı damat bakan vardı. Hatırlarsınız o da affını istemeden önce yine dahiyane bir fikirle bu ülkenin hazinesini dolar ve altın üzerinden borca sokmuştu. Peki bu muhteşem borçlanma sisteminin maliyeti ne kadar oldu? Bugün itibariyle 710 milyar lira. Bir damat bakan kolay yetişmiyor, büyük emek var üzerinde. Nebati bakanın böyle baktığımız zaman gideceği çok yol var. Kayınpeder, damat ve Nebati'den oluşan ve artık pek güldürmeyen bir komedi dans üçlüsünün dahiyane fikirlerinin ülkemize maliyeti en az 940 milyar lira.

SANSÜR YASASI

Enflasyon milletin belini bükmüş bay kriz maaşına zam peşinde. Ekonomi rayından çıkmış bunlar sosyal medyayı kontrol etme derdinde. Önümüze sosyal medya yasası adı altında yeni bir yasak getirdiler. Neymiş yalan habere karşı önlem alacaklarmış. Neymiş sosyal medya yalancıymış. Çünkü onlara göre yolsuzluk yok, haberi yapan yalancı. Aslında sığınmacı sorunu da yok, var diyenler yalancı. Ekonomide her şey tıkırında ekonomi kötüye gidiyor diyenler yalancı. Bu yasa internet sitelerini hizaya çekme yasasıdır. Bu yasa televizyon ve gazeteler üzerinden kurulan baskıyı internete taşıma sevdasıdır. Bu yasa bir 'istibdat' yasasıdır.

Uğruna her şeylerini verecekleri koltukları kaybetmekten korkuyorlar. Maskelerinin düşmesinden, saraydaki sefanın bitmesinden korkuyorlar. Ne kadar beceriksiz olmalarının yazılmasından, ülkemize ne kadar büyük kötülük ettiklerinin çizilmesinden korkuyorlar. Artık böyle bir panik halindeler ki havuz medyasındaki düzeni sosyal medyaya taşımak için uğraşıyorlar. İstedikleri kadar uğraşsınlar, biz 'Kahrolsun İstibdat, Yaşasın Hürriyet' demeye devam edeceğiz.