İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, kendisine yönelik saldırıda bir kişinin çekim yaptığını, bir kişinin de yumruk atan saldırgana eşlik ettiğini söyledi

Gözden kaçırmayın

CHP'nin 'Milletin Sesi' mitingine yüz binler katıldı: "Haramilerin saltanatı yıkılıyor" CHP'nin 'Milletin Sesi' mitingine yüz binler katıldı: "Haramilerin saltanatı yıkılıyor"

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik Bakırköy'deki Halk TV binası çıkışında gerçekleştirilen yumruklu saldırıya ilişkin bir kişi tutuklandı. Kavuncu ise "En az üç saldırgan var" diye konuştu.

"BİR KİŞİ ÇEKİM YAPIYORDU"

Halk TV’den İsmail Saymaz’ın haberine göre Kavuncu, kamera görüntülerine göre beyaz gömlekli kişinin cep telefonuyla çekim yaptığını, üçüncü kişinin yürürken birinci saldırgana eşlik ettiğini söyledi. 

Kavuncu "Beyaz gömlekli kişi kamarasını açıp çekim yapıyor. Beni izliyor. Üçüncüsü kaçarken tereddüt ediyor. Arkadaşlarımızı göz ucuyla kesiyor" ifadelerini kullandı.

"AMAÇ MUHALEFETİ SİNDİRMEK"

Saldırıların amacının muhalefeti sindirmek olduğunu vurgulayan Buğra Kavuncu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile yaptığı görüşmeyi şöyle aktardı: 

"Valiye şunu dedim, 'Biz adaleti sokakta aramayız. Arayana sıcak bakmayız. Adaleti devletten bekleriz. Korumayı niye verdiniz, niye aldınız; bilmedik. Kararın İçişleri Bakanlığı'nca verildiğini söyledi. İçişleri Bakanı'na gitsem belki korumalarımla geziyordum. Ben de onu yapmam. Beni AK Parti ilçe başkanları aradı, 'Olmaz böyle' dediler. Çünkü kendi korumaları var. Okumuşu iftira, cahili yumruk atıyor. 'Hain', 'Zillet', 'Bunlar daha iyi günleriniz' gibi laflarla provoke olacak binlerce insan var."

SALDIRGANIN MHP İLE İLİŞKİSİ

MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın ve İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Erhan Özkök’ün Kavuncu’ya yumruk atan 20 yaşındaki S.O. ile ağabeyine ait işyeri açılışına katıldığı ortaya çıkmıştı.