Yandaş medyada istifaya ilişkin tek haber Türkiye Gazetesi'nde

Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığından istifasını iktidar çizgisindeki gazeteler içerisinde yalnız Türkiye Gazetesi gördü.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Hazine v...

EKONOMİ 09.11.2020 - 09:55 09.11.2020 - 09:55

Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığından istifasını iktidar çizgisindeki gazeteler içerisinde yalnız Türkiye Gazetesi gördü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettiğine dair Instagram hesabından yaptığı yazılı açıklama iktidara yakın medyada yer bulamadı.Haber, açıklamanın yapıldığı akşam saatlerinden bu yana ne televizyon kanallarının ekranlarına ne de bugünkü gazete manşetlerine yansıdı.Hükümet'e yakınlığıyla bilinen Türkiye Gazetesi ise bu durumun istinasını oluşturdu. Gazete bugünkü manşet sayfasına "Sürpriz karar" başlığıyla taşıdığı haberinde "Bakan Albayrak'ın Instagram hesabından yapılan istifa duyurusu kafaları karıştırdı. Resmi bir açıklama gelmeyince bilgi kirliliği oluştu" ifadelerini kullandı.Haberde "Bakanlık ve AKP kaynaklarının istifayı doğrularken, kabul edilip edilmeyeceğinin ise merak konusu olduğu ve gözlerin bugün yapılacak açıklamalara çevrildiği" belirtildi.  

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST