İşten çıkarma yasağı ve nakdi ücret desteğinin süresi iki ay daha uzatıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı 2 ay süreyle uzatıldığını açıkladı.Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan cumh...

EKONOMİ 09.03.2021 - 19:03 09.03.2021 - 19:03 Dokuz8 Haber

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı 2 ay süreyle uzatıldığını açıkladı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan cumhurbaşkanı kararıyla, iş kanununun geçici 10. maddesinin (1) numaralı fıkrasında yer alan ‘her türlü iş veya hizmet sözleşmesinin belirlenen kurallar dışında işveren tarafından feshedilemeyeceğine’ ilişkin hükmün süresi 17 Mart’tan itibaren iki ay uzatıldı.Aynı maddenin (2) numaralı fıkrasında yer alan üç aylık süreyi geçmemek üzere işverenin işçiyi tamamen veya kısmen ücretsiz izne ayırabilmesine ve bağlantılı olarak nakdi ücret desteğine yönelik uygulama da iki ay uzatıldı.

GÜNLÜK 47 LİRA

2020 yılı nisan ayında başlanılan nakdi ücret desteği uygulaması ile 2021 yılı için günlük 47,70 TL ödeme yapılıyor. Nakdi Ücret Desteği, bir ay içerisinde en fazla 30 gün olmak üzere işçinin kendisine ödeniyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@