İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu, Ağustos ayının çok önemli olduğunu belirterek, yurttaşlardan aşılarını tamamlamalarını, maske ve mesafeye dikkat etmelerini istedi.

Gözden kaçırmayın

Türkiye'de 1542 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 8 kişi hayatını kaybetti Türkiye'de 1542 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 8 kişi hayatını kaybetti

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Ağustos ayının çok kritik olduğunu belirterek, "Herkesin maskesine, mesafesine dikkat etmesini, aşısını yaptırmalarını bekliyorum" dedi. Servis ve yoğun bakımlarda yatan hastaların büyük çoğunluğunu aşısız vatandaşların oluşturduğunu aktaran Prof. Dr. Memişoğlu, İHA'ya şu bilgileri verdi: "Aşı olmazsanız hastaneye yatma oranlarınız yüksek olur. Aşı olmazsanız ölüm şansınız çok daha fazlalaşıyor. Bugün baktığınız zaman toplumunun yüzde 90'ı aşılanmış ülkelerde pozitif vakalar yükseldiği halde ölümler ve hastaneye yatış oranları inanılmaz azalmış durumda. Şöyle bir dedikodu yapılıyor. Efendim ‘ben aşı oldum ama pozitif oldum aşı işe yaramıyormuş’ aşı olsanız da pozitif olabilirsiniz. Aşının bu konudaki etkisi gösterilmiş durumda. Biz yoğun bakımda yatacağımıza serviste yatarız. Serviste yatacağımıza evimizde otururuz."