İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sahtecilik faaliyetlerinin engellenmesine yönelik İstanbul Büyükçekmece Başsavcılığı koordinesinde sahte evrak ve para üreten şüphelilere yönelik çalışma yapıldı. Yapılan incelemede, 3 kişinin Esenyurt'taki bir evde sahte dolar, sahte euro ve sahte pasaport ile sahte kimlik hazırlayıp para karşılığı piyasaya sürdüğünü belirleyen ekipler, 19 Mayıs'ta bu adrese operasyon düzenledi. Operasyonda, söz konusu 3 şüpheli yakalandı.

Bakan Şimşek: "Hükümetimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yok" Bakan Şimşek: "Hükümetimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yok"

Evde yapılan aramalarda ise sahte olduğu tespit edilen balyalar halinde 500 bin dolar, 295 bin euro ve 18 kilo uyuşturucu ile para sayma makinesi ele geçirildi. Emniyet ekiplerince yapılan incelemelerde, sahte paraların gerçeklikten çok uzak olduğu belirlendi. Gözaltına alınıp sorgulanan 3 şüpheli, sahtecilik suçundan aynı gün adli makamlara çıkarıldı. Şüphelilerin, sevk edildikleri mahkemece serbest bırakıldığı öğrenildi.