Hadımköy’de evden piknik yapmak için çıkan ikisi kardeş 3 kız çocuğundan dün akşamdan bu yana haber alınamadığı belirtildi.

İstanbul'un Arnavutköy ilçesine bağlı Hadımköy Mahallesi'nde pikniğe gideceklerini söyleyerek evden çıkan 13 yaşındaki Efsa ve 15 yaşındaki Eslem Tuana Yüksel kardeşler ile 11 yaşındaki Nazar Memiş’ten dün akşamdan bu yana haber alınamadığı bildirildi.

DHA'nın aktardığı habere göre, Eslem Tuana Yüksel, Efsa Yüksel ve Nazar Memiş ailelerine piknik yapacaklarını söyleyerek dışarı çıktı. İkisi kardeş 3 kız geri dönmeyince aile aramaya çıktı. Kızlarını bulamayan aileler polise haber verdi. Polis ekipleri kayıp kızları bulmak için çalışma başlattı.

“KIZLAR ÇIKMADAN ÇANTALARINA KIYAFET KOYDU"

Kayıp Eslem Tuana ve Efsa'nın annesi Semra Yüksel, yaşananlara ilişkin şöyle konuştu:

"İki kızım saat 17.30 gibi 'Bahçede piknik yapacağız' diyerek evden çıktı. Ben de izin verdim. Evde çantalarına kıyafet koydular. Kıyafetleri sorduğumda 'Anne arkadaşıma vereceğim ve kıyafetlerle bebeklerimize kıyafet dikeceğiz' dediler. Akşam hava kararınca eve gelmediler. Ben de dışarı bakmaya çıktım. Yolda üçüncü kaybolan kızın annesini gördüm. O da kızını aramaya çıkmıştı. Ancak kızlarımızı bulamadık."

Anne Semra Yüksel, büyük kızı Eslam Tuana'nın sosyal medyadan biri ile görüştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

‘Liderler Buluşması’nın beşincisi, İYİ Parti Genel Merkezi’nde başladı ‘Liderler Buluşması’nın beşincisi, İYİ Parti Genel Merkezi’nde başladı

"Polis kızların otobüs kartlarını kontrol etti ve kullanılmamış. Yine büyük kızım Eslem Tuana, en son sosyal medya üzerinde Özbek bir kişilerle konuşmuş. O kişiye 'ben basketbol oynamaya gideceğim' demiş. Şimdi bu Özbek kişi gözaltına alındı. Eslem Tuana, Efsa ve Nazar aralarında başka bir kız arkadaşlarına, 'biz üniversiteyi kazanınca Kore'ye gideceğiz. Korece öğreneceğiz' demiş. Eslem Tuana ve Efsa bu kore dizilerinin hayranıydı. Polis kızlarımın tabletlerini inceledi, gördük ki hep onları izlemişler. Buradan kızlarıma sesleniyorum. Biz size bir şey yapmayacağız. Lütfen eve dönün. Kardeşiniz sizi bekliyor. Sizi çok seviyorum ne olur geri dönün."

“ÇOCUĞUM EVDE BİLE YALNIZ DURAMAZDI"

Nazar'ın annesi Semiha Memiş ise, “Nazar arkadaşlarıyla piknik yapmak için evden çıktı. Yanına bir çantada aldı. Çantanın içine baktığımda sadece oyuncak vardı. Bizim çocuğum akşam ezanı okunmadan eve gelirdi. Evde bile yalnız duramayan bir çocuktu. Nazar yavrum perişan oldum. Korkup da gelmemezlik yapma" diye seslendi.