"İstanbul’da aşı olmayana ekmek satılmaması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil"

İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi'nin aşı olmayanlara fırınlarda ekmek satmama kararı aldıklarını duyurmasının ardından oda başkanlığı böyle bir uygulama yapılmayacağını bildirdi.

TOPLUM & YAŞAM 03.08.2021 - 13:52 03.08.2021 - 15:13

İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi Mustafa Çiçek'in altı ilçede koronavirüs aşısı olmayanlara fırınlarda ekmek satmama kararı aldıklarını duyurmasının ardından oda başkanlığı böyle bir uygulama yapılmayacağını bildirdi.

"EKMEK SATIŞI SORUNSUZ ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR"

AA’ya konuşan İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin ise şunları söyledi:

 “Esenler’de bir fırın işletmecisinin yapmış olduğu açıklama talihsiz bir açıklamadır. İstanbul Fırıncılar Odası yönetim kurulunun kesinlikle böyle bir açıklamadan haberi, böyle bir talebi ve isteği yoktur. Açıklama sadece Esenler’de olmuş. Diğer beş ilçenin böyle bir olaydan haberi yokmuş. İstanbul’da ekmek satışı sorunsuz bir şekilde yapılmaya devam ediyor. Kentte fırınlarda insanların aşı olup olmadığına bakılmıyor. İstanbul’da aşı olmayana ekmek satılmaması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Biz teknik olarak da insanların aşı olup olmadığını şubelerimizde tespit etme şansına sahip değiliz. Böyle bir altyapımız yok. İstanbul’da üretilen ekmeğin yüzde 35’ini mağazalarımızda, geri kalanı toptan satıyoruz. Böyle bir uygulama bize tebliğ edilse bile başarılı olma şansımız yok. Bu tarz yanlış bir açıklamaya yapan meslektaşımızı da uyardık.”

NE OLMUŞTU?

Türkiye’nin bir kapanmaya daha gücü olmadığını söyleyen İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi Mustafa Çiçek, “Vaka sayıları artmaya başlayınca karar almak zorunda kaldık. Şu anda Koronavirüs vaka sayıları aşırı bir şekilde artmaya başladı. Gidişatı iyi görmüyoruz. Bizler de fırıncılar olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. O yüzden fırına gelen vatandaşların aşılarının olup olmadığını kontrol edeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@