İstanbul’da kanser ve hormon tedavisinde de kullanılan ilaçların sahtesini üreten bir şebekeye operasyon düzenlendi. Baskında 25 bin 538 ilaç ve ilaç üretiminde kullanılan kimyasallar ele geçirildi. 4 şüpheli yakalandı.

İstanbul’da sahte ilaç üretimi ve satışı yapan bir şebekeye operasyon düzenlendi. 25 bin 534 adet sahte ilaç ele geçirilen operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden bugün yapılan açıklamaya göre; Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, piyasada çok yüksek fiyatlarda satışa sunulan kanser ve hormon ilaçlarının, bir şebeke tarafından sahte etiket, bandrol, hologram, kutu ve sahte kimyevi tozlarla imal edildiğini tespit etti.

Babacan, AYM başkanlığına yeniden seçilen Zühtü Arslan’ı tebrik etti Babacan, AYM başkanlığına yeniden seçilen Zühtü Arslan’ı tebrik etti

4 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan çalışmalar kapsamında, İstanbul'un Fatih, Zeytinburnu ve Bahçelievler ilçelerinde sahte ilaç üretimi ve satışı yapan şebekeye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Emniyet ekiplerinin araştırmaları sonucunda, sahte ilaçların Türkiye ve başka ülkelerde piyasaya sürmek için hazırlık yapıldığı tespit edildi.

BİNLERCE ADET SAHTE İLAÇ, İLAÇ ETİKETİ VE İLAÇ HAM MADDESİ ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda, 25 bin 538 adet çeşitli markalarda sahte ilaç, 6 bin 750 adet çeşitli markalara ait sahte boş ilaç kutusu, bin 400 adet çeşitli markalara ait ilaç etiketi, 660 adet çeşitli markalara ait sahte ilaç barkodu, 3 bin 60 adet boş şişe, bin 595 adet çeşitli markalara ait sahte ilaç prospektüsü, 1 adet ilaç basım makinesi, 280 adet beyaz toz halinde ilaç ham maddesi, bin 950 gram ilaç ham maddesi, 5 bin adet ilaç şişesi kapağı, 1 adet kırmızı gıda boyası, 60 adet içinde ilaç sıvısı bulunan şişe, 1 adet rulo jelatin, 5 adet hard disk, 7 adet telefon, 1 adet tablet bilgisayar ile 1 adet silah ele geçirildi.