İstanbul Valiliği, Cihan Ekşioğlu'na koruma ekibi verilmediğini belirtti.Paramount Otel'e tankla girdiği öne sürülen Cihan Ekşioğlu'na birçok suçlama yönelten Peker, Ekşi'nin FETÖ Borsası'n...

Basın Konseyi’nden erişim kısıtlanmasına tepki Basın Konseyi’nden erişim kısıtlanmasına tepki

İstanbul Valiliği, Cihan Ekşioğlu'na koruma ekibi verilmediğini belirtti.

Paramount Otel'e tankla girdiği öne sürülen Cihan Ekşioğlu'na birçok suçlama yönelten Peker, Ekşi'nin FETÖ Borsası'nın kuruluşunu icat eden kişi olduğunu iddia emişti. Peker ayrıca Sezgin Baran Korkmaz'a ait Paramount Hotel'in gerçek sahibinin Bahtiyar İkramoğlu olduğunu da ileri sürmüştü. Öte yandan Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Ekşioğlu'na ekip koruması verdiği iddiasında bulunarak, "süslü sülü sana o kadar çok değer veriyor ki herkese bir tane koruma polisi verirken sana ekip koruması verdi, korumalar için de RenaultSymbol ve tahsisli plaka verdi" ifadelerini kullanmıştı.

"KORUMA EKİBİ VERİLMEDİ"

İstanbul Valiliği, iddiaların ardından açıklama yayınladı. Valilik açıklamasında Cihan Ekşioğlu'na koruma ekibi verilmediğini belirtti. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Bazı basın yayın organlarında C.E. isimli şahsa ekip koruması verildiği yönündeki iddialar üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı duyulmuştur. Arşiv kayıtlarının incelenmesi neticesinde; C.E. isimli şahsın 07.11.2016 tarihinde koruma talebiyle Valiliğimize müracaatta bulunduğu, 14.12.2016 tarihinde (1) personel ile yakın koruma verildiği, 14.02.2017 tarihli İl Koruma Komisyonunda koruma kararının devamının uygun görüldüğü tespit edilmiştir. 22.02.2018 tarihinde alınan İl Koruma Komisyonu kararı ile yakın koruma tedbirinin kaldırıldığı, şahsın tedbir kararının kaldırılmasına yönelik 26.03.2018 tarihli itirazı üzerine yakın koruma tedbirine bir süre daha devam edilmiş, ancak bahse konu tedbir 31.01.2019 tarihinde İl Koruma Komisyonunda alınan karar gereği kaldırılmıştır. Bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere; söz konusu haberlerde geçen ekiple koruma ve kendine koruma aracı tahsis edildiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

NE OLMUŞTU?

''Akşam Süleyman Soylu'nun kasasını açıklayacağım'' diyen organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabından Cihan Ekşioğlu hakkında iddialarda bulunmuştu.