İstanbul Flüt Topluluğu, Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi’nde sanatseverlerle buluştu.

Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi, ‘MEM Sahne Konserleri’ kapsamında özel konserlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Müzik Enstrümanları Müzesi’nde bu kez, İstanbul Flüt Topluluğu sahne aldı. Prof. Ayla Uludere, Prof. Dr. Ece Karşal ve Dr. Şebnem Uşen tarafından kurulan topluluk, gecede Çağdaş Türk ve Klasik Batı müziğine ait bestelerin uyarlamalarını seslendirdi. 

Kartal Belediyesi kar yağışına karşı teyakkuzda Kartal Belediyesi kar yağışına karşı teyakkuzda

Sanatseverlerin ilgi gösterdiği gecede; J. Pachelbel, G.F. Handel, Orçun Orçunsel, Mozart gibi bestecilerin eserlerini seslendiren Ayla Uludere, Şebnem Uşen, Ecem Yılmaz, Özge Salar Berber, Ece Karşal ve konuk sanatçılar Beste Yalı ile Metin Yavuz, Nilüferli dinleyiciden alkış topladı. Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bozhilov’un da katıldığı gecenin sonunda, Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nejla Aslan, sanatçılara Başkan Turgay Erdem adına çiçek vererek teşekkür etti.