İstanbul Bahçeşehir’de üç erkek oturdukları sitenin bahçesinde içki içtiklerini bahane ederek altı kadına saldırdı. Kadınlar kanlar içinde kalırken saldırıyı engellemeye çalışan yaşlı bir erkek ağır yaralandı. Kadınlara saldıran üç kişiden ikisinin tutuklandığı öğrenildi.

Olay, dün akşam saat 21.30 sıralarında Esenyurt Aşık Veysel Mahallesi’nde bulunan bir sitede yaşandı. Ayşe T., misafirliğe geldiği teyzesi ile beraber sitenin kamelyasında otururken yanlarına Zeki A., Cihan A. ve Emrah A. geldi. Akraba oldukları belirtilen 3 kişi tartışma sonrası Ayşe T. ve yanındaki 5 kişiye saldırdı.

İÇKİ TARTIŞMASI

HDP'li Hüda Kaya'nın oğlu yeniden gözaltında HDP'li Hüda Kaya'nın oğlu yeniden gözaltında

Aldıkları darbeler sonucu Ayşe T. ve yanındakiler yaralanırken, ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralananlar ilk müdahalenin ardından ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Ayşe T. ve akrabalarına saldıran kişiler ise ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Ayşe T. 3 kişinin kamelyada içki içmek istediği için kendilerine saldırdığın öne sürdü. Ayşe T. olay sonrası çekilen görüntüleri de sosyal medya hesabında paylaştı.

İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 kişi adliyeye sevk edildi. Zeki A ve Cihan A. tutuklanırken Emrah A. ise adli kontrol uygulanarak serbest kaldı. Polisin yaptığı araştırmada, taraflar arasında önceki tarihlerde, çocuk meselesi yüzünden tartışma yaşandığı ve husumetli oldukları belirlendi.