Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ait işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Ocak'ta yatırılacağını açıkladı.İktidar, işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin yılba...

TOBB: 2022'de yüksek teknoloji üreten sanayi tesisi oranı da büyük firmaların istihdamdaki payı da düştü TOBB: 2022'de yüksek teknoloji üreten sanayi tesisi oranı da büyük firmaların istihdamdaki payı da düştü

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ait işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Ocak'ta yatırılacağını açıkladı.

İktidar, işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin yılbaşından önce yapılmasına yönelik talebi reddetti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ait işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Ocak'ta yatırılacağını duyurdu.Söz konusu açıklamada koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle zorlayıcı sebep kaynaklı kısa çalışma uygulaması kapsamında başvuruların 1 Aralık 2020 itibarıyla tekrar alınmaya başladığını belirterek, son başvuru tarihinin 31 Ocak 2021'e kadar uzatıldığı ifade edildi.

ÖDEMELER PTT VE BANKALAR ÜZERİNDEN YAPILACAK

Aralık ayına ait işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Ocak 2021'de yapılacağını bildiren Selçuk, ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan yurttaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını aktardı.