İsrail hükümeti, İran'ın İsrail vatandaşlarına yönelik olası terör saldırısı tehdidi gerekçesiyle "İstanbul’dan ayrılın" çağrısında bulundu

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, sosyal medya hesabından açıklama yaptı ve “İran'ın İsraillilere yönelik terör saldırısı düzenleme girişimleri nedeniyle İsrail vatandaşlarına İstanbul'a ve Türkiye'ye seyahat etmemeleri çağrısında bulunuyorum” dedi.

Lapid, açıklamasına şu sözlerle devam etti. “Umarız bu uyarı uzun süre geçerli olmaz. Bu dönem turizm sezonu. En kısa sürede güvenliğin sağlanması, İsraillilerin Türkiye'ye gelmesi ve burada keyifli vakit geçirmelerini sağlamak için tüm çabalar ortaya konuyor.”

SALDIRIYI MİT ÖNLEDİ

Açlık sınırı 6 bin 799 TL oldu, yoksulluk sınırı 20 bin TL'yi geçti Açlık sınırı 6 bin 799 TL oldu, yoksulluk sınırı 20 bin TL'yi geçti

Jerusalem Post gazetesine konuşan İsrailli yetkililer, İran'ın Türkiye'yi ziyaret eden İsrail vatandaşlarını kaçırma girişiminde bulunduğunu ve bunun MİT tarafından engellendiğini söyledi. İsrail basını Mossad'ın verdiği ipucuyla harekete geçen MİT'in geçen ay saldırıyı durdurduğu yazdı. Saldırının İran Devrim Muhafızları'nın üst düzey komutanlarından Albay Hasan Sayad Hüdayi'nin 22 Mayıs'ta İsrail tarafından öldürülmesine misilleme olarak düzenlendiği öğrenildi.