İsrail Başbakanı Naftali Bennett, İsrailli turistlere saldırı yapılacağı istihbaratı çerçevesinde bir grup teröristin Türkiye'de yakalandığını duyurdu. İsrail, bir süredir Türkiye'deki vatandaşlarını terör saldırılarına karşı uyarıyordu.

Irak’ta istifa eden Sadr Hareketi üyesi 73 parlamenterin yerine, 64 isim seçildi Irak’ta istifa eden Sadr Hareketi üyesi 73 parlamenterin yerine, 64 isim seçildi

Haaretz gazetesinde açıklamaları yer alan Naftali Bennett, operasyonun Türk makamları ile işbirliği içinde yapıldığını da söyledi: "Yakın zaman önce Türk ve ve İsraillilerin birlikte çalışması ile birden fazla terörist girişim engellendi ve birkaç terörist Türk topraklarında gözaltına alındı."

BBC'nin haberine göre Başbakan Bennett, operasyon açıklamasında İran'ın ismini anmadı. Bennett, "yardımları" nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a da teşekkür ettiğini söyledi.

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, 13 Haziran Pazartesi günü, İstanbul'u ziyaret etmekte olan İsraillilerin kenti bir an önce terk etmesini söylemişti.