Elektrik tellerinde biriken kar nedeniyle kopmalar meydana geldiğinden kent merkezindeki bazı mahallelerde kesinti yaşandığı belirtilirken, çevre illerdeki bazı elektrik dağıtım şirketlerinin, kentteki arızalara müdahaleye destek için ekip yönlendirdiği aktarıldı.

Isparta’nın bazı mahallerinde ve ilçelerinde akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, elektrik kesintilerine neden oldu.

AA'nın aktardığına göre, elektrik tellerinde biriken kar nedeniyle kopmalar meydana geldiğinden kent merkezindeki bazı mahallelerde kesinti yaşanıyor.

Gözden kaçırmayın

Savunmasında "Dünya çapındaki bilinirliğim, saygınlığım belli" diyen Akat, tahliye edildi Savunmasında "Dünya çapındaki bilinirliğim, saygınlığım belli" diyen Akat, tahliye edildi

Çevre illerdeki bazı elektrik dağıtım şirketlerinin, kentteki arızalara müdahaleye destek için ekip yönlendirdiği belirtildi.

AFAD BAŞKANI KENTE GİDİYOR

Karla mücadele çalışmalarına Devlet Su İşleri ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri de destek veriyor. Konya Büyükşehir Belediyesi’nden gelen ekipler de kentteki kar küreme ve tuzlama çalışmalarına katıldı.

Öte yandan Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer’in kente gelerek çalışmaları yerinde inceleyeceği bildirildi.

ŞUBAT AYINDA DA YAŞANMIŞTI

Isparta’da Şubat ayı başındaki yoğun yağış nedeniyle günlerce elektrikler kesilmiş, birçok yol da ulaşıma kapanmıştı. 

Yalvaç ilçesinde ise 70 yaşındaki Ramazan Nazlı'nın donarak yaşamını yitirdiği aktarılmıştı.