İspanya'daki orman yangınları 7'nci günde kontrol altına alındı

Endülüs özerk hükümeti başkanı Juanma Moreno, "Yangınlardan dolayı verilen alarm düzeyi sıfıra indirildi. Şimdi soğutma çalışmaları için zorlu yeni bir aşama var" açıklamasında bulundu.

AVRUPA 14.09.2021 - 14:59 14.09.2021 - 15:15

İspanya'nın güneyindeki Endülüs bölgesinin Malaga kenti kırsalında 9 bin 670 hektarlık alanı etkileyen yangınların, yağmurun ardından 7'nci gününde kontrol altına alındığı bildirildi.

"ALARM DÜZEYİ SIFIRA İNDİRİLDİ"

AA'nın aktardığına göre, Endülüs özerk hükümeti başkanı Juanma Moreno, "Saatlerdir yağan yağmurlar, özverili ve yoğun bir çalışma yürüten ekiplerimizin en iyi yoldaşı oldu. Yangınlardan dolayı verilen alarm düzeyi sıfıra indirildi. Şimdi soğutma çalışmaları için zorlu yeni bir aşama var" açıklamasında bulundu.

Bermeja dağlık alanında etkili olan ve 8 Eylül'de başlayan yangınlardan dolayı bölgeyi terk etmek zorunda kalan 2 bine yakın kişinin de evlerine geri döndüğü bildirildi.

BİR İTFAİYE MEMUR HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Yangının ikinci gününde bir itfaiye memuru hayatını kaybetmişti. Yangın söndürme çalışmalarına askerler dahil 400'e yakın personel ve 41 uçak destek vermişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@