İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölümü sonrası akıllara, Cübbeli Ahmet'in bir televizyon kanalına verdiği röportajı getirdi. Cübbeli o röportajda Ustaosmanoğlu'nun kendisinden bir istekte bulunarak "Benim yakınımda kendine bir mezar al, bana tefsir okursun" dediğini iddia etmişti.

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında yaşamını yitirdi. 

Vefat haberi sonrası başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere birçok siyasi ve ünlü isim başsağlığı mesajı paylaştı.

Metin Külünk'ten Sedat Peker'e "şiirli" yanıt! Metin Külünk'ten Sedat Peker'e "şiirli" yanıt!

"BENİM YAKINIMDAN BİR MEZAR AL"

Öte yandan Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölümü sonrası Cübbeli Ahmet Hoca'nın yıllar önce HaberTürk'e verdiği röportajda söyledikleri yeniden gündem oldu. Cübbeli, o röportajda Ustaosmanoğlu'nun kendisinden bir istekte bulunarak "Hocamın yanında hizmet bana da nasip oldu. 30 sene kadar önce bir gün kendisine tefsir okuduğum anda buyurdu ki 'Benim yakınımda kendine bir mezar al. Bana orada tefsir okursun.' Tabii evliyaların sözleri boşuna olmaz. Ben bir müjde anladım buradan. İnşallah imanla ölmem nasip olacak ki bir evliya bana kabirde birliktelik vaadediyor. Benim için en büyük müjdedir." demişti.

CENAZE TÖRENİ BUGÜN

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesinin Fatih Camii'nde Cuma Namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi. Cenaze nedeniyle pek çok yol trafiğe kapatıldı.