Son dönemlerde farklı illerde düzenlenen ve hedef gösterilen konserlere bir yenisi daha eklendi. Elazığ’da yapılacak Salçalı Köfte Festivalinde sahne alacak olan İrem Derici’nin konseri de hedef gösterildikten sonra iptal edildi.

Elazığ'da bulunan İslamcı derneklerden sonra, Hür Dava Partisi(HÜDA-PAR) Elazığ İl Başkanlığı da dördüncü geleneksel Salçalı Köfte Festivali’nde sahne alacak olan İrem Derici ve Sakiler grubunu hedef almıştı.

“ŞEHRİ EŞCİNSELLİK DENEN SAPIKLIKTAN MUHAFAZA  EDİLMELİDİR”

Festivalle ilgili yazılı açıklama yapan HÜDA PAR İl Başkanı Yasin Kavaklı, festivale katılan sanatçıların Elazığ halkının manevi değerlerine uygun olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

*Salçalı köfte festivaline sapkınlığı benimseyen ve destekleyen birinin tercih edilip davet edilmesi, Elazığ halkının manevi değerleriyle uyuşmamakta, kültürümüze ve inancımıza aykırılık teşkil etmektedir.

*Şehrin değerlerine aykırı olan bu tercih, köfteciler sokağı esnafına da saygısızlıktır. Elazığ halkı, inancına ve kültürel değerlerine bağlı bir halktır. Bu yönüyle Aziz bir millet olduğu herkes tarafından bilinmekte, şehrin adı El-Aziz olarak da isimlendirilmektedir.

Akat Ata: Kürt sorunu çözülürse iktidar bir gün siyaset yapamaz Akat Ata: Kürt sorunu çözülürse iktidar bir gün siyaset yapamaz

*Kurum ve kuruluşlarımız şehrin bu azizliğine zarar verecek etkinliklere prim vermemeli, aziz şehri eşcinsellik denen sapıklıktan muhafaza etmelidir. Köfteciler sokağı esnafımız başta olmak üzere aziz şehrin insanları, bu lezzetlerimizin sapkın organizeler ile lekelenmesine müsaade etmemeli, tepkisini göstermelidir.

*Festivallerin, kültürümüze uygun sanatçılar ve organizeler ile yapılması sağlanmalıdır. Bu festivali organize eden yetkililer ve sponsorlar, eşcinselliği destekleyen sapıklar ile aynı duruş içerisinde olmadıklarının gayreti içerisine girmeli ve bu yanlış tercihten vazgeçmelidir.

Konser iptali sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan İrem Derici, daha önce verdiği Elazığ konserinden fotoğraf paylaşarak  şunları söyledi: Elazığ halkı beni istememezlik yapmamıştır buna eminim. Bizim her zaman özel bir bağımız oldu.