Irkçı ve cinsiyetçi ifadeler kullanan hekime inceleme başlatıldı

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul 112 Avrupa Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi  Adil Yetiş Sarıhasanoğlu hakkında ırkçı ve cinsiyetçi ifadeler kullandığı için inceleme başlattı.İstanbul...

TOPLUMSAL CİNSİYET 14.06.2021 - 17:42 14.06.2021 - 17:42 Dokuz8 Haber

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul 112 Avrupa Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi  Adil Yetiş Sarıhasanoğlu hakkında ırkçı ve cinsiyetçi ifadeler kullandığı için inceleme başlattı.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul 112 Avrupa Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi  Adil Yetiş Sarıhasanoğlu hakkında ırkçı ve cinsiyetçi ifadeler kullandığı için inceleme başlattı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

HESAPLAR HAKKINDA ERİŞİM ENGELİ KARARI

"Bir süredir bazı sosyal medya platformlarında müdürlüğümüz personellerini hedef alan sistematik saldırı şeklinde paylaşımlar yapılmıştır. Yapılan paylaşımlara karşı Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde soruşturma başlatılmış ve anılan hesaplar hakkında erişimin engellenmesi kararı alınmıştır"

ADLİ VE İDARİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Açıklamada, "Bugün ulusal basında ve bazı internet sitelerinde İstanbul 112 Avrupa Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi hakkında basında yer alan iddialar hakkında müdürlüğümüzce inceleme başlatılmış olup, gerçekleri bulma adına adli ve idari süreçler devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet'in haberine göre, paylaşımlara ait görsellerin ortaya çıkması üzerine sosyal medya kullanıcıları, sözkonusu paylaşımların sahibi olduğu öne sürülen Adil Yetiş Sarıhasanoğlu'na büyük tepki göstermişti. Sarıhasanoğlu'na ait olduğu iddia edilen paylaşımları şöyle:  

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@