İran'dan İstanbul'a gelen uçak koronavirüs şüphesiyle Ankara'ya acil iniş yaptı

Türk Hava Yolları'nın Tahran'dan havalanarak İstanbul'a gitmekte olan yolcu uçağı Kovid-19 şüphesiyle Ankara'ya acil iniş yaptı. Esenboğa Havalimanı'nda olağanüstü hal ilan edildi.Türk Hava...

GÜNDEM 25.02.2020 - 13:24 25.02.2020 - 13:24

Türk Hava Yolları'nın Tahran'dan havalanarak İstanbul'a gitmekte olan yolcu uçağı Kovid-19 şüphesiyle Ankara'ya acil iniş yaptı. Esenboğa Havalimanı'nda olağanüstü hal ilan edildi.

Türk Hava Yolları'nın (THY) Tahran'dan havalanarak İstanbul'a gitmekte olan TK879 sefer sayılı yolcu uçağı KOVİD-19 (yeni koronavirüs) şüphesiyle Ankara'ya acil iniş yaptı.AirportHaber'de yer alan bilgiye göre, Esenboğa Havalimanı'nda olağanüstü hal ilan edildi.Uçağı karşılamak üzere çok sayıda sağlık ekibi hazır bulunduruldu.TC-LOE kuyruk tescilli A330-343 tipi uçağın 10.45 sularında Esenboğa Havalimanı'na indiği ve tüm yolcuların taramadan geçirildiği belirtildi.Yapılan tüm işlemlerin Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amiri koordinesinde yürütüldüğü ve 1 yolcuda virüs şüphesi olduğu belirtildi.Bilindiği üzere, 23 Şubattan itibaren, komşumuz İran’la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran’a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaşanan duruma ilişkin şu açıklamayı yaptı:İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.Bu çerçevede THY’ye ait TK879 sefer sayılı Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir.Yolcuların detaylı sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra numuneleri alınarak Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda tahlilleri tamamlanacaktır.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@