Kuzey Irak'ta biri İran Devrim Muhafızı toplam 5 kişi "İran için ajanlık, terörizm ve cinayet" suçlamalarından idam cezasına çarptırıldı.

Irak Kürdistan Bölgesi'nde biri İran Devrim Muhafızı, dördü "İran Devrim Muhafızı ajanı" olmakla suçlanan bölge yerlisi, toplam 5 kişi idama mahkum edildi.

Mart 2018'de İran Kürdistanı Demokrat Partisi'nin askeri sorumlularından Kadir Kaderi, IKBY'de yer alan Süleymaniye'de öldürülmüştü.

Saldırıyla ilgili oldukları belirtilen 5 failin yakalandığı açıklanırken, Erbil'de devam eden yargı sürecinde mahkeme kararını verdi.

5 KİŞİ İÇİN İDAM KARARI VERİLDİ 

Biri İran Devrim Muhafızı, diğer dördü "İran Devrim Muhafızı ajanı" olmakla suçlanan Iraklı Kürt,  toplam beş kişi "İran için ajanlık, cinayet ve terör" suçlamalarından idama mahkum edildi.

Devam eden mahkeme sürecinde Iraklı 3 Kürt'ün "saldırıyı itiraf ettiği ve suikastı gerçekleştirmeleri için her birine İran istihbaratınca 40 bin dolara yakın para ödediğini" itiraf ettiği kaydedildi.

Gözden kaçırmayın

"Mısır Türkiye ile normal ilişkiler kurmak için bir formül arayışında" "Mısır Türkiye ile normal ilişkiler kurmak için bir formül arayışında"