Şırnak Valiliği, Irak’a giriş yapacak şoför ve yolcuların iki doz aşısını yapmış olması halinde PCR testi vermelerine gerek olmadığını açıkladı.

Silopi Kaymakamlığı, Habur Mülki İdare Amirliği’nce, Erbil Türkiye Başkonsolosluğu ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin kontrolündeki İbrahim Halil Gümrük Kapısı Mülki İdare Amirliği görevlileri arasında Covid-19’un önlenmesi ve aşı çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gözden kaçırmayın

Katar'da yapılan ilk seçimde katılım yüzde 44 oldu Katar'da yapılan ilk seçimde katılım yüzde 44 oldu

29 AĞUSTOS İTİBARİ İLE SONLANDIRILDI

Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Irak/İbrahim Halil Gümrük Kapısı Mülki İdare Amirliği, 29 Ağustos 2021 itibarıyla dünyada geçerli olan aşı tiplerinden iki doz aşısını tamamlayan şoför ve yolculardan, Covid-19 testi alma zorunluluğu uygulamasına son verildi. İki doz aşısını yaptırmış olanların geçişine müsaade edilecek.”

AŞISINI YAPTIRMAYANLARDAN 48 SAAT ÖNCE PCR TESTİ

İki doz aşısını yaptırmayan ve Irak’a giriş yapacak araç şoförleriyle yolculardan ise 48 saat öncesinden PCR test sonucu isteneceği hatırlatılan açıklamada, test sonucunu ibraz etmeyenlerin zorunlu olarak Covid-19 testine tabi tutulacağı belirtildi.