Muğla’nın Marmaris ilçesi Kızılbük’te Sinpaş GYO ‘hukuku hiçe sayarak’ doğayı talan etmeye devam ediyor. Mahkeme kararı ve belediyenin mührünü takmayan şirket, geceyarısı inşaat alanına beton mikseri sokarken görüntülendi.

Muğla 3’üncü İdare Mahkemesi 3 Ağustos’ta Kızılbük’te inşaatı süren Sinpaş GYO projesine ilişkin ‘çevresel etki değerlendirme (ÇED) gerekli değildir’ kararını iptal etmişti. Mahkeme kararından beş gün sonra belediye inşaat alanını mühürlemişti. Hatta daha sonra Sinpaş da çalışmaları Danıştay kararına kadar durduracağını açıklamıştı.

Marmaris Kent Konseyi dört gündür inşaat alanında nöbet tutuyor.

Nöbet tutan çevre aktivistleri geceyarısı inşaat alanına beton mikseri girdiğini raporladı. Mikser alana girdikten altı dakika sonraysa üç zabıta ve bir polis kontrolü oldu. Ama çevre aktivistlerinin aktardığı bilgilere göre yetkililer beton mikserini ‘görmemiş’. Bunun üzerine “Mikser uçtu mu” sözleriyle tepki gösterdiler.

Resmi Gazete'de bugün: 8 ilde 22 bölge 'kesin korunacak alan' ilan edildi, 4 ilde acele kamulaştırma kararı alındı Resmi Gazete'de bugün: 8 ilde 22 bölge 'kesin korunacak alan' ilan edildi, 4 ilde acele kamulaştırma kararı alındı

Öte yandan Marmaris Kent Konseyi daha sonraki paylaşımlarında devam eden inşaata dair görüntüler paylaştı.