İngiltere’de yeni bir koronavirüs varyantı saptandı

İngiltere'de koronavirüsün yeni bir mutasyonu saptandı.

DÜNYA 24.07.2021 - 17:14 24.07.2021 - 17:59

Sputnik'te yer alan habere göre İngiltere Halk Sağlığı Kurumu (PHE) uzmanları, ülkede koronavirüsün yeni bir mutasyonunu saptadığı bildirildi.

"YURTDIŞINA YAPILAN SEYAHATLER İLE İLGİLİ"

The Mirror'un haberine göre, uzmanlar “Bugüne kadar ülke genelinde B.1.621 mutasyonunun bulaştığı 16 enfeksiyon vakası tespit edildi. Bunların çoğu yurtdışına yapılan seyahatler ile ilgili” açıklamasında bulundu.

LABORATUVAR TESTLERİ DEVAM EDİYOR

Haberde, “PHE, mutasyonların virüs davranışı üzerindeki etkisini daha iyi anlamak için laboratuvar testlerine devam ediyor” ifadelerine yer verildi. Temmuz ayında uzmanlar, Hindistan varyantının (Delta) İngiliz türüne göre daha tehlikeli olduğunu tespit etmişti.

YÜZDE 90'INDA HİNDİSTAN VARYANTI

Son verilere göre, Haziran ayında bilim adamlarının Rusya’da araştırdığı örneklerin yüzde 90'ında Hindistan suşu bulunmuştu. Bazı uzmanlar, ülkedeki covid-19 insidansındaki Haziran zirvesini, Rusya'ya giren koronavirüsün Hindistan varyantı ile ilişkilendirmişti. Delta varyantı bu hafta içinde 70’ten fazla ülkede yayıldı, İngiltere’de baskın hale geldi. Geçen hafta ülkede 30 binden fazla koronavirüs vakası tespit edilirken, bunların yüzde 90’ında Hindistan varyantı tespit edilmişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@