İngiltere'de koronavirüs tedbirlerine yönelik protesto

İngiltere'de Covid-19 salgınına karşı alınan önlemleri protesto etmek için gün içinde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği gösteride en az 150 kişi gözaltına alındı.Metropolitan Polisi, kor...

DÜNYA 29.11.2020 - 18:00 29.11.2020 - 18:00 Dokuz8 Haber

İngiltere'de Covid-19 salgınına karşı alınan önlemleri protesto etmek için gün içinde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği gösteride en az 150 kişi gözaltına alındı.

Metropolitan Polisi, koronavirüs (Covid-19) önlemleri ve aşı karşıtı "StandUpX" grubunun öğle saatlerinde İngiltere'nin başkenti Londra'nın çeşitli bölgelerinde başlattığı ve yerel saatle 20.00'ye (TSİ 23.00) kadar süren gösteriye ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu.

EN AZ 150 KİŞİ GÖZALTINDA

Açıklamada, grubun toplanmasını önlemek ve insanları eve gitmeye teşvik etmek için bir dizi erken müdahalede bulunulduğu kaydedilirken Covid-19 önlemlerini ihlal etmek, polise saldırmak ve uyuşturucu bulundurmak suçları kapsamında en az 150 göstericinin gözaltına alındığı bildirildi.

"EYLEMCİLERİ UYARDIK"

Polis Başmüfettişi Stuart Bell ise yaptığı açıklamada “Cuma günü, protestoları nasıl denetleyeceğimizi çok net bir şekilde belirttik ve katılmak isteyenleri, Londra'daki bir toplantıya katılmaları halinde yaptırımla karşılaşma riskiyle karşı karşıya kalacakları konusunda uyardık” dedi.

"DENETLEMELER DEVAM EDECEK"

Başmüfettiş Bell, “Denetlemelerimiz akşama kadar devam edecek ve henüz dağılmamış herkesi eve gitmeye çağırıyorum. Bunu yaparak, yaptırımlarla karşılaşmaktan kurtulabilir ve bu sağlık krizi sırasında kendinizi ve başkalarını korumaya yardımcı olabilirsiniz" dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@