İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, Ukrayna Savaşı sonrasında dondurdukları Rusya'ya ait mal varlıklarına el koyarak Ukrayna'ya sunmayı planladıklarını söyledi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Batı ülkelerini bu konuda uyarmıştı.

Avam Kamarası'nda konuşan Dışişleri Truss, "El koyma fikrini destekliyorum. Kanadalılar yeni bir yasa çıkardı. Bu, İçişleri Bakanlığı ve Hazine ile ortaklaşa üzerinde çalıştığımız bir konu" ifadelerini kullandı. "Sadece bunun ayrıntılarını doğru bir şekilde anlamamız gerekiyor" diyen Truss, planın uygulanması için belirli yasakların geçmesinin gerekeceğini ve ancak bunun zorunlu olmadığını belirtti. Bakan, varlıkların Kiev yönetimine sunulması fikrini desteklediğini de sözlerine ekledi.

Yunanistan’da Predator skandalı: İstihbarat başkanından sonra, hükümet genel sekreteri de istifa etti Yunanistan’da Predator skandalı: İstihbarat başkanından sonra, hükümet genel sekreteri de istifa etti

RUSYA: RUSYA'DAKİLERİ UNUTMAYIN!

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile "Batılı ülkelere ait varlıklara ve işletmelere el koyma fikrinden vazgeçmediklerini' ima etmiş, dondurulan Rus devlet varlıklarına el konması halinde "buna uygun bir şekilde hareket etmeye" hazır olduklarını söylemişti. Pek çok Batılı üst düzey yetkilinin Ukrayna Savaşı'nı finanse etmek için Rusya’nın dondurulmuş varlıklarına el konmasını önermesine yanıt veren Zaharova, "Batı’nın, Rusya’ya ait varlıkların dondurulmasını uluslararası hukukun ihlali olarak nitelendirirken, varlıklara el konması durumunda buna uygun bir şekilde cevap vereceklerini" belirtmiş, "Rusya topraklarında bulunan Batılı işletmeleri ve vatandaşlarını unutmamalıyız" demişti.