İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir dizi ziyaret için sabah erken saatlerde Giresun'a geldi. İmamoğlu gün içinde kentin sahil şeridindeki tüm ilçeleri ziyaret etti. 

İmamoğlu'na ziyaretleri sırasında CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, İstanbul Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve CHP Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu eşlik etti. 

Gaytancıoğlu çiftçilerle buluştu Gaytancıoğlu çiftçilerle buluştu

İmamoğlu'nun son durağı Giresun'un Eynesil ilçesiydi. İlçede İmamoğlu'nu Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz ve Eynesilli yurttaşlar karşıladı. 

Kendisini karşılayan yurttaşlara teşekkür eden İmamoğlu, şunları söyledi:  

"Başkanlarımızın yanındayız. Beraber proje, iş üretme konusunda karşılıklı diyalog halindeyiz. Her yöreye bir eserimizin olmasını arzu ediyoruz. Sizlerin varlığı inanın bize güç veriyor. Sağ olsun Genel Başkan Yardımcımız (CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun) milletvekilimiz, İl Başkanımız, belediye başkanlarımızla birlikte çok güzel bir Giresun günü yaşadım. Hizmetlerimizi tanıttık, görüştük, konuştuk, anlattık ama bu gelişimizin başka bir amacı olduğunu da her yerde ifade ediyorum. Dolayısıyla bunu sizlerden esirgeyecek değilim. 

Bizim hakkımızı ve hukukumuzu yemek isteyen bir avuç insana karşı dim dik ayakta olduğumuzu, dip diri tek vücut, bir arada olduğumuzu herkes görsün isterim. Onun için Giresun'dayım. İyi ki varsınız. Bu yörenin insanı doğrudan şaşmaz. Bu memleketin insanı asla ve asla adaletsizliğe boyun eğmez. Karakterimiz bize bunu söyler. 

Biz Cumhuriyet'i kurarken her ev şehidini verdi, gazisini karşıladı. Bu millet, memleketi kurarken artık egemenliğin kayıtsız, şartsız millete ait olduğunu net olarak tescilledik ve duyurduk. Biz neredeyse artık 4'üncü, 5'inci nesliyiz bu Cumhuriyet'in. Cumhuriyet'in bu nesilleri, yarınlara da bu özgürlüğü, bu egemenlik kaydını aktarma konusunda kararlıdır. Bugünün iradesi diyor ki 'memleket de benim İstanbul da benim. İstediğimi yargı eliyle başka oyunlarla alırım elinden. İşime bakarım.' Biz de diyoruz ki sen artık bu sözünü millete geçiremezsin.

Bu bir avuç insana diyoruz ki 2019'da biz ona İstanbul'da milletçe dur dedik. Milletin iradesine saygı göstermeyen de halkından gereken muameleyi gördü. Hem de yüzbinlerce farkla gördü. Şimdi hukukla mücadele ediyoruz ama ben milletim ile bu olan biteni milletimle, devletimle paylaşacağım. 

Bu, milletin iradesinin yok sayılması meselesi. Bu hak arama sürecini yaparken, buradaki dostlarından, hemşehrilerinden ve bütün milletimizden şunu dilerim; Ekrem İmamoğlu, aslında her birinizin çocuğu için konuşuyor. Çocuklarınızın, kızlarınızın, oğullarınızın geleceği için konuşuyor. Ben, kendi evladımın hiçbir gücün karşısında adaletsiz uygulamalarla boyun eğmesine asla ve asla tahammül edemem. Buna müsaade edemem. Sonuna kadar mücadele ederim. Dolayısıyla bu memleketin her çocuğu da en az benim çocuğum kadar özgürlüğü hak eden çocuklardır. Onlar için de mücadele edeceğiz.

İnşallah milletçe, hak ettiğimiz yönetim anlayışını bu mayısta hep birlikte yakalayacağız. Cumhuriyet’imizin yüzüncü yılına yakışan, 14 Mayıs'ta bir demokrasi, bir adalet bayramını hep birlikte milletimize, memleketimize, şehirlerimize, Giresun'a yaşatacağız Allah'ın izniyle. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Kararlıyız. Engel tanımayız. Kendi içimizde asla ve asla ayrışmayacağız. Bundan sonra ayrışmak değil, milleti kendimize çekmek için, kucaklaşmak için mücadele ederiz. Doğruları yapacağız. Tek şartı bu. Hep birlikte. En doğru işleri yapacağız. Milletimize sorumluyuz. Sizinle konuşacağız, sizi dinleyeceğiz. Eninde sonunda başaracağız. Yolumuz açık olsun."